Emocje w końcówce sezonu BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej. Stal Brzeg zdemolowała Pogoń Prudnik aż 13:1 i wróciła na fotel lidera

Krzysztof Marcinkiewicz
Stal Brzeg wróciła na fotel lidera.
Stal Brzeg wróciła na fotel lidera. NTO
W niezwykle emocjonującym meczu na szczycie BS Saltex 4 Ligi Opolskiej Małapanew Ozimek przegrała 3:4 z iPrime Bogacica. Potknięcie lidera wykorzystała Stal Brzeg, która przeskoczyła go w tabeli po rozbiciu Pogoni Prudnik aż 13:1. 29. kolejka przyniosła wiele emocji.

Kto w sobotnie popołudnie wybrał się do Ozimka, gdzie swój mecz rozgrywały miejscowa Małapanew i iPrime Bogacia, nie mógł uznać tego czasu za zmarnowany. W pierwszej połowie bramkę dla gospodarzy zdobył Fabiano, dzięki czemu prowadzili oni do przerwy 1:0. Początek drugiej połowy należał jednak do Bogacicy. Najpierw w 49. minucie Jakub Pielok wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Kamila Nykiela i głową skierował piłkę do siatki, natomiast 11. minut później Bartosz Madeła wykorzystał prostopadłe podanie i wyprowadził gości na prowadzenie. Na odpowiedź gospodarzy nie musieliśmy długo czekać i już w 63. minucie trafił Michał Bienias. Sebastian Kuchta potrzebowała 13 minut, żeby wyprowadzić Małąpanew na prowadzenie 3:2. Końcówka meczu należała jednak do iPrime Bogacicy. Dwie bramki strzelił Pielok, który najpierw w 79. minucie wykorzystał rzut karny, a w doliczonym czasie gry przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gości.

Potknięcie drużyny z Ozimka wykorzystała Stal Brzeg, która pewnie w Prudniku rozbiła Pogoń 13:1. Do 22. minut nic nie zapowiadało takie rezultatu, bo na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Patryk Drożyński. Do przerwy było już 5:0 po golach Michała Hawryło, Michała Sypka i Jakuba Chołasta. Drugą bramkę dołożył również Drożyński. Po przerwie gospodarze już zupełnie "spuchli", stać ich było jednak na bramkę kontaktową, którą w 62. minucie zdobył Dariusz Profic. Warto wspomnieć również o debiucie Mateusza Mozoły, 16-letniego zawodnika Stali, w 4 lidze. Młody gracz zwieńczył swoją grę, ustalając wynik meczu na 13:1 dla gości.

Bardzo ciekawe było również spotkanie Polonii Nysa z Piastem Strzelce Opolskie. Gospodarze prowadzili po bramce Jakuba Korzeniewicza, jednak przed przerwą Kamil Giera zdobył dwa gole dla Piasta i to on prowadził do przerwy 2:1. W 50. minucie Rafał Kiklaisz podwyższył prowadzenie na 3:1. Nysanie potrzebowali 11 minut na doprowadzenie do remisu po golach Dominika Sikory i Mikołaja Kuca. W końcówce znów charakter pokazał Piast, który wygrał 4:3 po bramce Patryka Kałki.

Wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.