Fachowej wiedzy nigdy dosyć. W Elektryczniaku wciąż zdobywają nowe kwalifikacje

Redakcja
Kurs  po raz kolejny został zaproponowany uczniom Szkoły, a przeprowadzony będzie, podobnie jak w ubiegłym roku, przez pracowników działającej od 32 lat  firmy „RENEX”.
Kurs po raz kolejny został zaproponowany uczniom Szkoły, a przeprowadzony będzie, podobnie jak w ubiegłym roku, przez pracowników działającej od 32 lat firmy „RENEX”. Elektryczniak
W opolskim Elektryczniaku uczą się montażu pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej. To tylko jedne z działań adresowanych do uczniów, którzy chcą zdobywać nowe kwalifikacje.

Przestrzeń kosmiczna to przestrzeń poza obszarem ciał niebieskich. Definicja brzmi równie kosmicznie jak nazwa, jednak uczniowie Elektryczniaka mogą się z nią oswoić podczas zajęć w ramach prowadzonego w szkole kursu „Nowoczesne metody montażu i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej według norm IPC-A-610, IPC-J-STD-001, IPC-7711/7721 oraz standardów ESA”.

Kurs po raz kolejny został zaproponowany uczniom szkoły, a przeprowadzony będzie, podobnie jak w ubiegłym roku, przez pracowników działającej od 32 lat firmy „RENEX” z Włocławka, która jest najbardziej aktywnym Centrum Szkoleniowym IPC w Europie. Sama nazwa kursu dla laika brzmi kosmicznie, ale dla uczestników zajęć nie nazwa jest najważniejsza, ale to, co dzięki udziałowi w kursie zyskują.

- Z firmą „RENEX” z Włocławka współpracujemy od 2017 roku - mówi dyrektor opolskiego Elektryczniaka Dariusz Dobrowolski. - Wtedy to w ramach zacieśniania współpracy z pracodawcami z branży high - tech delegacja Szkoły zwiedziła firmę. Na miejscu wizytowaliśmy Centum Technologiczne, mieliśmy okazję zapoznać się z profilem produkcji i nowoczesnym wyposażeniem. Omówiliśmy możliwości odbywania praktyk przez naszych uczniów oraz dalszą współpracę we wspólnych projektach - wspomina.

Efektem tego spotkania są kolejne kursy realizowane przez firmę RENEX, w których mogą brać udział uczniowie Szkoły. A program tych kursów jest bardzo atrakcyjny. Uczestnik kursu, po jego zakończeniu, uzyskuje bowiem dodatkowe kwalifikacje honorowane na całym świecie, potwierdzone międzynarodowym certyfikatem.

- Na uczniów, którzy uzyskali te kwalifikacje, czekają świetne oferty pracy - mówi Leszek Kamiński, kierownik ds. kształcenia praktycznego i koordynator projektu z ramienia Szkoły. - Dlatego zawsze mamy dużo chętnych, którzy zgłaszają się do udziału w projekcie. Tym bardziej, że dzięki niemu mogą w trakcie nauki bezpłatnie skończyć kurs, który komercyjnie kosztuje około 4800 zł, a w całej Polsce realizują go tylko dwie firmy - dodaje. - Dlatego kurs adresujemy do najlepszych uczniów szkoły, przy rekrutacji biorąc pod uwagę średnią ocen, frekwencję na zajęciach i opinię wychowawcy klasy.

W kursie, który będzie realizowany już po raz czwartych dla kolejnych uczniów Elektryczniaka, uczestniczyć będą uczniowie Technikum w zawodach technik mechatronik oraz technik informatyk.

W ubiegłych edycjach szkolili się również uczniowie z klas o profilu technik elektronik oraz technik teleinformatyk. Oprócz wykładów na temat terminów i definicji występujących we współczesnych standardach elektronicznych, czy też podstaw lutowania i obsługi nowoczesnych stacji lutowniczych, przedstawiciele firmy „RENEX” przeprowadzają wiele godzin ćwiczeń praktycznych.

Uczestnicy szkolenia uczą się montażu elementów przewlekanych i powierzchniowych, demontują elementy THT i SMT, czyli bardzo drobne elementy, jakie są używane w obecnych standardach np. na płytach głównych laptopów czy telefonów komórkowych.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym zdawanym przez wszystkich biorących udział w szkoleniu. Uczestnicy kursu otrzymują międzynarodowy certyfikat IPC honorowany na całym świecie, dający przepustkę do pracy w renomowanych firmach zajmujących się montażem elementów elektronicznych.

Atrakcyjność szkolenia i fachowe przeprowadzenie go przez przedstawicieli firmy „RENEX” potwierdzają każdego roku sami jego uczestnicy, którzy zwykle uczestniczą w nim z frekwencją 100%, często zostając po zajęciach, aby dokończyć zadanie czy skonsultować się jeszcze z prowadzącym zajęcia.

To tylko jedne z działań adresowanych do uczniów, którzy chcą zdobywać nowe kwalifikacje i poszerzać swoje kompetencje zawodowe, aby kończąc Szkołę nie tylko z tytułem technika, ale również z dodatkowymi umiejętnościami poszukiwanymi na rynku pracy.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska