Faworytami są gospodarze. Opolskie I-ligowe zespoły grają na wyjazdach

Archiwum
Natalia Staszkiewicz (TOR Dobrzeń Wielki).
Natalia Staszkiewicz (TOR Dobrzeń Wielki). Archiwum
Beniaminka rozgrywek męskich - Olimp Grodków czeka starcie w Przemyślu z tamtejszym AZS-em, który jest spadkowiczem z ekstraklasy.

Własna hala oraz sytuacja w tabeli wskazują na przemyślan jako na faworyta.AZS po 12 kolejkach zajmuje bowiem 6. miejsce z dorobkiem 15 punktów. Olimp ma o pięć mniej i jest na 9. pozycji. Jest jeszcze jeden powód, który nakazuje przyznać więcej szans na zwycięstwo w sobotnim spotkaniu przemyślanom.

- Za nami środowy mecz Pucharu Polski (grodkowianie przegrali go z grającą w grupie północnej I ligi ekipą z Elbląga 23-33 i odpadli z dalszej rywalizacji - dop. red.), a zespół z Przemyśla swój mecz pucharowy przełożył na styczeń - mówi trener grodkowskiej drużyny Zdzisław Zielonka. - My mamy problem, kiedy trzeba często grać, a rywale będą wypoczęci. To ich stawia w dużo korzystniejszej sytuacji.
O ile w wykonaniu Olimpu można liczyć na niespodziankę to znacznie mniejszą szansę na jej sprawienie mają zawodniczki TOR-u DobrzeńWielki. Zajmują one ostatnie 12. miejsce w tabeli I ligi kobiet z zaledwie jednym punktem na koncie. Jadą natomiast do NowegoSącza na mecz z 5. w tabeli Dwójką, która ma tych punktów 11.

Sobotnie mecze zakończą I rundę rozgrywek w I ligach. Zespoły męskie po przerwie do rywalizacji powrócą 18 stycznia. Drużyny kobiece przerwę będą miały o trzy tygodnie dłuższą.