Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu zawiesza działalność. Powodem rozwiązanie umów przez sześciu lekarzy z oddziału

Adrian Gajewski
Adrian Gajewski
Sytuacja ma zostać rozwiązana w trybie pilnym.
Sytuacja ma zostać rozwiązana w trybie pilnym. Adrian Gajewski
Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu zawiesił swoją działalność. Głównym powodem zaistniałej sytuacji są złożone wypowiedzenia w trybie natychmiastowym przez sześciu lekarzy pracujących na oddziale.

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego zapewnia, że jest to sytuacja tymczasowa, która jak najszybciej zostanie rozwiązana.

- Informujemy, że wszyscy pacjenci bezpiecznie zakończyli leczenie lub zapewniliśmy im kontynuację leczenia w innych placówkach. Działamy zgodnie z zasadą, że pacjent i jego bezpieczeństwo jest najważniejsze - poinformowała Renata Ruman-Dzido, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Ponadto dyrektor szpitala prosi, aby pacjenci, którzy posiadają skierowanie do szpitalnego leczenia chirurgicznego skorzystali z usług innych placówek tj. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, szpitale MSWiA oraz wojskowy, jak i inne szpitale w regionie.

Powodem zawieszenia pracy OChO jest rozwiązanie umów w trybie natychmiastowym przez lekarzy oddziału, które miało miejsce 16 maja.

- Bezpośrednią przyczyną rozwiązania umów był brak zgody lekarzy chirurgów na pracę w systemie jeden lekarz dyżurujący w oddziale stacjonarnie oraz jeden lekarz pozostający do dyspozycji pod telefonem. Taki system pracy jest niezbędny do zapewnienia ciągłości opieki nad pacjentem i jest też stosowany w innych szpitalach regionu oraz w jednym z oddziałów naszego szpitala - dodaje Renata Ruman-Dzido.

Ponadto Zuzanna Donath-Kasiura wicemarszałek województwa opolskiego przekazała, że sytuacja ma zostać rozwiązana w trybie pilnym.

- Zajmiemy się teraz kompletowaniem kadry lekarskiej na oddział. Wydaje mi się, że w miarę szybkim czasie uruchomimy oddział - zapewniła.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska