Fortuna 1. Liga. Czarna passa Odry Opole trwa. Przegrała z GKS-em Bełchatów, ponownie do zera ...

Trener Odry Mariusz Rumak z meczu na mecz cieszy się coraz mniejszym zaufaniem kibiców. Dariusz Śmigielski
Znów choćby jednego gola nie strzelili piłkarze 1-ligowej Odry Opole. Ponieśli czwartą porażkę z rzędu, ulegając na wyjeździe GKS-owi Bełchatów 0-1.

Za nami blisko miesiąc zmagań na 1-ligowych boiskach, pięć rozegranych spotkań, a wciąż jedynym trafieniem Odry pozostaje nietuzinkowy strzał z dystansu Mateusza Czyżyckiego w przegranym 1-4 starciu z GKS-em Tychy ... Co gorsza, podczas spotkania w Bełchatowie opolanie ponownie nie stworzyli sobie wielu groźnych okazji do powiększenia strzeleckiego dorobku.

Przed przerwą ani razu poważniej nie zagrozili bramce beniaminka. Ten jednak, choć dominował na boisku, również długo nie potrafił tego uczynić, ale w 40. minucie zrobił to na tyle skutecznie, że objął prowadzenie. Wtedy to Odrę pogrążył jej były zawodnik Mateusz Marzec. Gracz, który z czasem zaczął być w opolskim klubie po prostu niechciany, sprytnie odnalazł się w polu karnym i strzałem z bliskiej odległości pokonał Kacpra Rosę.

W drugiej połowie jako pierwsi bliżsi podwyższenia prowadzenia byli gospodarze. Po niespełna godzinie gry, uderzenie Pawła Czajkowskiego przeleciało jednak minimalnie ponad poprzeczką bramki Odry.

Opolanie najbliżej przełamania impasu byli w 67. minucie, lecz po próbie Sebastiana Boneckiego piłka obiła poprzeczkę. Mimo podejmowanych starań w kierunku doprowadzenia do remisu, więcej realnego zagrożenia nie byli w stanie już stworzyć. Piłkarze GKS-u utrzymali zaliczkę, notując trzecie w tym sezonie zwycięstwo na własnym terenie i awansując na pozycję wicelidera. Z kolei Odra jeszcze mocniej ugrzęzła na przedostatniej, 17. pozycji ...