Fortuna 1. Liga. Odra Opole tylko zremisowała z Radomiakiem Radom. To oznacza koniec Mariusza Rumaka...

Piłkarze i trenerzy Odry Opole znów zawiedli swoich kibiców ...
Piłkarze i trenerzy Odry Opole znów zawiedli swoich kibiców ... Mirosław Szozda.
Odra Opole zremisowała 0-0 z Radomiakiem Radom w meczu 6. kolejki Fortuna 1. Ligi. Tym samym z posadą trenera opolan żegna się Mariusz Rumak.

Zgodnie ze sławnym już nie tylko na całą Polskę ultimatum wystosowanym przez klub za pośrednictwem mediów społecznościowych, trener Rumak musiał bezwzględnie zwyciężyć, by utrzymać posadę przynajmniej do kolejnego starcia. Ta sztuka się jednak nie udała ...

Ale też nie można po tym spotkaniu było powiedzieć, by drużyna grała przeciwko swojemu szkoleniowcowi. Piłkarze z Opola byli stroną dyktującą warunki gry niemal przez całe spotkanie, dużo częściej posiadali piłkę, lecz z akcji nie potrafili stworzyć zbyt wiele zagrożenia.

Zdecydowanie najbardziej gorąco pod bramką Radomiaka robiło się po stałych fragmentach gry. W pierwszej połowie trzykrotnie było groźnie za sprawą dośrodkowań Martina Adamca. W ciągu kilku minut, najpierw minimalnie przestrzelił głową Piotr Żemło, potem tzw. „centrostrzał” Słowaka z trudem obronił golkiper radomian Mateusz Kochalski, a na koniec bliski samobójczego trafienia był jeden z piłkarzy przyjezdnych.

Po przerwie jednak najgroźniejszą akcję bramkową stworzyli goście. Miało to miejsce w 54. minucie, kiedy to piłkę na 16. metrze otrzymał niepilnowany Michał Kaput, ale w czystej sytuacji uderzył jedynie w poprzeczkę.

Więcej klarownych sytuacji goście już nie mieli, choć w 83. minucie bardzo głośno domagali się podyktowania rzutu karnego. Arbiter pozostał jednak niewzruszony, wyrzucając przy tym na trybuny trenera Radomiaka Dariusza Banasika.

Jeżeli natomiast chodzi o opolan, to najwięcej problemów sprawiał rywalom w drugiej połowie Mateusz Czyżycki. Po jego zagraniach kilkakrotnie zrobiło się ciekawie w pobliżu bramki radomian, ale piłka do siatki wpaść nie chciała.

Już w doliczonym czasie gry bliski powodzenia był też po strzale głową Szymon Skrzypczak. Piłka wylądowała jednak tylko na górnej siatce i fani Odry po raz kolejny opuszczali stadion przy ul. Oleskiej rozczarowani.

Odra Opole - Radomiak Radom 0-0

Odra: Rosa - Janasik (78. Mikinic), Kamiński, Żemło, Wypych - Bonecki, Adamec (78. Trojak), Czyżycki, Janus - Sobol (66. Wróblewski), Skrzypczak.

Radomiak: Kochalski - Jakubik, Grudniewski, Cichocki, Klabnik, Abramowicz - Kaput, Makowski (88. Lewandowski), Karwot - Mikita (65. Michalski), Nowak (60. Górski).

Żółte kartki: Sobol - Cichocki.