Futsal. Kocur Głogówek wicemistrzem Polski

Ekipa z Głogówka w komplecie.
Ekipa z Głogówka w komplecie. Klubowe
Piłkarki RB. Kocur Głogówek w Gnieźnie pewnie pokonały tamtejszy Medan 5-2 i zapewniły sobie srebrny medal w kobiecej ekstralidze.

Mecz w Gnieźnie miał olbrzymie znaczenie, gdyż wygrana naszego zespołu przy stracie punktów przez AZS Kraków otwierało przed Kocurem szansę na wywalczenie złota. Akademiczki jednak pewnie wygrały i nasze walczyły o zapewnienie sobie drugiego miejsca.

Medan od pierwszej minuty skoncentrował się na defensywie, a Opolanki potrzebowało 6. min, aby ją "złamać". Wówczas Daria Kasperska z rzutu różnego zagrała do najlepszej strzelczyni rozgrywek Agaty Sobkowicz, a ta pewnie pokonała bramkarkę gospodarzy. Po stracie bramki Medan wrewszcie zaatakował i raz musiała się wykazać między słupkami Marlena Miadzielec. Za chwilę Kocur prowadził 2-0, a doskonałą kontrę przeprowadziły Aleksandra Dubiel i Maria Hadelko. Celnym trafieniem zakończyła ją ta pierwsza.

Po nieco kwadransie zanosiło się na koniec emocji, gdyż Ilona Sotor zagrała z własnej połowy prostopadłą piłkę do Sobkowicz, która podwyższyła na 3-0. Miejscowe jednak nie złożyły broni i jeszcze przed przerwą zdobyły dwie bramki. Po zmianie stron piłkarki z Gniezna postawiły wszystko na jedną kartę, mecz był emocjonujący, było dużo walki oraz sytuacji podbramkowych z obu stron.
Nasz jednak nie popełniły błędu w defensywie, a z przodu co chwila szczęścia szukały Sobkowicz, Emilia Pawłowska, Sotor, czy Andżelika Bielska. W 37. min wreszcie padł gol. Po zamieszaniu pod bramką rywalek Sotor zgrała piłkę do Sobkowicz, która trafia w okienko i zdobyła swojego trzeciego gola.

Festiwal strzelecki zakończyła Hadelko, która przejęła piłkę i wygrała pojedynek biegowy z Adrianną Sikorą, po czym oddała celny strzał.

Medan Gniezno - RB Kocur Głogówek 2-5 (2-3)
Bramki: Jarewicz 2 - Sobkowicz 3, Dubiel, Hadelko.
RB Kocur: Miadzielec, Kołodziejska, Pawłowska, Kasperska, Sotor, Sobkowicz, Dubiel, Bielska, Rudner, Hadelko, Kościelniak, Kiersztajn, Wojcik, Suchanek.