GDDKIA w Opolu rozpoczyna remont kilku ważnych dróg krajowych na Opolszczyźnie. Szykują się utrudnienia w ruchu. Sprawdź gdzie i kiedy

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Wojewoda Opolski podpisał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla rozbudowy DK39 na odcinku Smarchowice Wielkie – Namysłów.
Wojewoda Opolski podpisał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla rozbudowy DK39 na odcinku Smarchowice Wielkie – Namysłów. GDDKiA Opole
Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna remont drogi krajowej nr 94 w podopolskim Karczowie, DK38 w Pawłowiczkach oraz DK40 w Mochowie. W tym ostatnim miejscu przebudowany zostanie również most. Kolejne trakty czekają na przetargi.

Lada dzień rozpoczną się prace przy rozbiórce istniejącego i budowie nowego, trzyprzęsłowego mostu w Mochowie, w ciągu DK40 nad rzeką Osobłogą w gminie Głogówek.

Przeprawa będzie miała ponad 69 metrów długości i 13 metrów szerokości, a jej nośność wynosić ma do 50 ton. Koszt prac to około 9,7 mln złotych i wykona je firma Himmel i Papesch z Opola.

Po nowym moście pojedziemy 30 września przyszłego roku - informuje Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Natomiast na czas prowadzenia robót wykonany zostanie tymczasowy most i droga objazdowa do niego.

W drugiej połowie sierpnia rozpoczną się z kolei prace przy remoncie drogi krajowej nr 38 w Pawłowiczkach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Na odcinku 1,6 kilometra drogowcy sfrezują starą nawierzchnię i położą nową, wykonają też nowe oznakowanie poziome i regulację poboczy oraz wpustów ulicznych kanalizacji deszczowej. Kosz prac to prawie 920 tys. złotych - informuje Agata Andruszewska.

GDDKIA w Opolu podpisała też już umowę na remont DK94 w Karczowie w powiecie opolskim. Zadanie do 6 października zrealizuje firma PH-U „Larix”, a jego koszt to ponad 624 tys. złotych.

Tu również robotnicy wymienią nawierzchnię jezdni, wcześniej wzmacniając ją specjalną siatką, wykonają roboty brukarskie i nowe oznakowanie.

Z kolei wojewoda opolski wydał zezwolenia na realizację inwestycji drogowej tzw. ZRiD, dla dwóch kolejnych dróg krajowych.

Pomiędzy Namysłowem a Smarchowicami Wielkimi zostanie wyremontowana DK39. Jeszcze w tym miesiącu zostanie rozpisany przetarg na roboty, a ich zakończenie zaplanowany jest na przyszły rok.

Jak już informowaliśmy, rozbudowy doczeka się też droga krajowa nr 45 pomiędzy skrzyżowaniem na Rogów Opolski a węzłem autostradowym "Opole Południe".

Ogłoszenie przetargu na roboty planowane jest na wrzesień 2020 r., przeprowadzenie robót budowlanych przewiduje się w 2021 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policyjny dron obserwował zachowania kierowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska