Gol Pawła Jędrzejewskiego dał Swornicy wygraną w 92. minucie

Mirosław Szozda
W Obrowcu piłkarze zmagali się głównie z fatalną murawą.
W Obrowcu piłkarze zmagali się głównie z fatalną murawą. Mirosław Szozda
W spotkaniu na szczycie tabeli IV ligi piłkarze z Czarnowąs pokonali MKS II Start Dobrodzień 1-0 i do czterech punktów zmniejszyli straty do wicelidera z Piotrówki.

Od pierwszej minuty spotkanie było bardzo wyrównane, a goście pokazali się z bardzo dobrej strony i to oni jako pierwsi mieli szansę, aby objąć prowadzenie. Dwa razy z dystansu uderzali Bartosz Kowalczyk i Paweł Dachowski, ale w obu przypadkach górą był bramkarz Grzegorz Wierzba. Najlepszą okazję miał jednak Kowalczyk, który stanął oko w oko z golkiperem Swornicy, ale i w tym przypadku Wierzba nie dał się pokonać. Miejscowi powinni prowadzić w 80. min, ale Paweł Grabowiecki z dwóch metrów nie trafił do pustej bramki. Rozstrzygnięcie padło w 92 minucie. Paweł Jędrzejewski uderzył z rzutu wolnego, piłka otarła się od jednego z piłkarzy i wylądowała w siatce.

Do sporej niespodzianki doszło w Grodkowie, gdzie walczący o utrzymanie GKS pokonał 3-2 szósty w tabeli Śląsk Łubniany. Kolejny świetny mecz rozegrał w barwach gospodarzy 19-letni napastnik Daniel Szylar. Do trzech bramek z środowego meczu w Wysokiej w sobotę dorzucił kolejne dwie. Obie zdobył wykorzystując błędy obrońców i pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam. GKS prowadził 2-0, ale Wojciech Gieża potrzebował sześciu minut, aby doprowadzić do remisu to nie wystarczyło.
W fatalnych warunkach toczył się mecze w Obrowcu. Goście z Brzegu wygrali zasłużenie, ale woda zalegająca na murawie sprawiła, że zdobyli tylko dwa gol. Dla miejscowych okazje miał tylko Paweł Nowak, ale tym razem nie pokonał bramkarza. Swoją beznadzieją sytuację przed rundą rewanżową systematycznie poprawia Polonia Nysa, która w Starościnie po niespełna pół godziny prowadziła 3-0.

Wygraną Polonii Głubczyce zapewnił z kolei Janusz Złoczowski, choć to goście mieli więcej okazji i zwłaszcza w drugiej połowie byli lepsi. Wymiana ciosów trwała z kolei w Lewinie Brzeskim, a skuteczniejsi okazali się goście z Olesna, którzy walczyli z większą determinacją. Trzy asysty zaliczył dla OKS-u Adam Kutynia, ale zmarnował też trzy "setki".
WYNIKI
GKS Starościn - Polonia Nysa 0-3 (0-3)
0-1 Kotrys - 6., 0-2 Szewczyk - 13., 0-3 Słowik - 28. (karny)

Swornica Ciurex Czarnowąsy - MKS II Start Dobrodzień 1-0 (0-0)
1-0 Jedrzejewski - 90.

Polonia Głubczyce - Silesius Kotórz Mały 2-0 (0-0)
1-0 Złoczowski - 71., 2-0 Złoczowski - 90.

GKS Grodków - Śląsk Łubniany 3-2 (2-0)
1-0 Szylar - 40., 2-0 Gardas - 45., 2-1 Gieża - 55., 2-2 Gieża - 61., 3-2 Szylar - 66.

Obrowiec - Stal Brzeg 0-2 (0-1)
0-1 Szczupakowski - 10., 0-2 Kamiński - 63.

Olimpia Lewin Brzeski - OKS Olesno 2-3 (1-2)
0-1 Piątek - 11., 1-1 Koziarski - 13., 1-2 Warzecha - 35., 1-3 Kopel - 62., 2-3 Solan - 81.

Sparta Paczków - Zryw Wysoka 3-0 (walkower)