Górą chłopcy

Mark
W Gliwicach odbyły się akademickie mistrzostwa Polski juniorów i juniorek młodszych w dżudo. Znakomicie spisali się w nich reprezentanci opolskiego AZS-u.

Z 10 opolskich zawodniczek i zawodników aż 7 zajmowało medalowe miejsca. - To młoda generacja dżudoków, godnie kontynuująca tradycje naszego akademickiego klubu w poszerzonym o chłopców składzie - mówi Edward Faciejew trener AZS-u. Tym razem w rolach głównych wystąpili właśnie chłopcy. Opolanie zdominowali kategorię do 50 kg, zajmując miejsca na trzech stopniach podium. Złoto wywalczył Bartosz Zachara, pokonując w finale klubowego kolegę Mateusza Koenigsberga. Trzecią lokatę wywalczył Tomasz Ozdoba, a na punktowanej 5. pozycji uplasował się Janusz Siwek. Najlepszym zawodnikiem opolskiej drużyny był jednak Maciej Sękowski, który w kategorii 55 kg wygrał cztery kolejne pojedynki przed czasem i bezapelacyjnie sięgnął po złoto. Medalowy dorobek opolan uzupełnił brąz Marcina Kośniewskiego, rywalizującego w wadze 73 kg.
Dziewczęta pojechały w mniej licznym składzie i zdobyły dwa medale. Mistrzyni niedawno zakończonej w Opolu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Joanna Maciej, startowała w nowej kategorii 48 kg i wygrała konkurencję. Brązowy krążek zdobyła najmłodsza zawodniczka opolskiej ekipy, Agata Ozdoba, walcząca w wadze 57 kg. - Dobre występy indywidualne dały nam niespodziewanie wysokie lokaty w klasyfikacji zespołowej - mówi trener Faciejew. - Chłopcy ustąpili miejsca tylko AZS-owi Gliwice, pozostawiając w pokonanym polu reprezentacje Gdańska, Wrocławia, Warszawy, Poznania i Gorzowa. Dziewczęta startowały w mniej licznym składzie, ale zespołowo zajęły czwarte miejsce.
W ekipie naszych juniorek zabrakło najbardziej utytułowanej obecnie w swej kategorii wiekowej opolanki, Agnieszki Jasiurkowskiej. - Podczas niedawnego turnieju na Słowenii Agnieszka doznała lekkiej kontuzji - wyjaśnia trener AZS-u. - Nie chciałem narażać jej na poważniejszy uraz, tym bardziej że została powołana do reprezentacji Polski na Europejskie Młodzieżowe Dni Olimpijskie i do tej imprezy się przygotowuje.