GOSPODARKA ODPADMI w naszej gminie

Materiał partnera zewnętrznego
Od 1 czerwca PSZOK-i wznawiają pracę w pełnym zakresie.
Od 1 czerwca PSZOK-i wznawiają pracę w pełnym zakresie.
Od 1 czerwca Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-i) wznawiają pracę w pełnym zakresie, tj.:

PSZOK przy ul. Piastowskiej w Krapkowicach będzie otwarty: we wtorki w godzinach od 9:00 do 16:30, w czwartki w godzinach od 9:00 do 16:30, w drugą i czwartą sobotę miesiąca w godzinach 8:00-15:30;

PSZOK przy ul. Limanowskiego w Krapkowicach będzie czynny: w środy od godziny 9:00 do 16:30, w piątki w godzinach od 9:00 do 16:30, w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach 8:00-15:30.

Jednocześnie informujemy, że od 1 czerwca dostarczenie odpadów komunalnych do PSZOK będzie się wiązało z obowiązkiem wypełnienia oświadczenia. Treść oświadczenia dostępna jest na stronie internetowej www.krapkowice.pl oraz w PSZOK-ach.

W przypadku dostarczania odpadów przez osobę/firmę transportującą odpady, na oświadczeniu powinien znaleźć się podpis właściciela nieruchomości, z której pochodzą odpady. Przez właściciela nieruchomości należy rozumieć także współwłaścicieli, użytkowników wieczystych oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością, które złożyły deklarację o wysokości opłaty.

Od 1 kwietnia 2020 roku opłatę za odpady należy wnosić bez wezwania, comiesięcznie, z dołu, w terminie do 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, za który powstał obowiązek jej poniesienia.

Powyższe oznacza, że termin płatności opłaty za kwiecień upłynął 15 maja br., natomiast opłatę za maj należy wnieść do 15 czerwca br.

Ruszyła akcyjna zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Prosimy o dokładne zapoznanie się z harmonogramami odbioru odpadów, celem wystawienia ich w odpowiednim terminie (harmonogramy dostępne są na stronie www.krapkowice.pl). Jednocześnie informujemy, że w innych terminach odbierane są odpady z zabudowy jednorodzinnej i wielkorodzinnej.

Prosimy o niewystawianie podczas akcyjnej zbiórki następujących odpadów: okien, drzwi, wanien, brodzików, umywalek.

Przedmiotowe odpady są odpadami budowlanymi i rozbiórkowymi, które należy dostarczać do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska