GP Tunezji. Sadkowska znów na podium

Urszula Sadkowska (z lewej) zaczęła olimpijskie kwalifikacje.
Urszula Sadkowska (z lewej) zaczęła olimpijskie kwalifikacje. fot. Archiwum
Zawodniczka Gwardii Opole trzecia w GP w Tunezji. Dobrze rozpoczęła eliminacje do igrzysk w Londynie.

Tym samym brązowa medalistka kwietniowych mistrzostw Europy w Wiedniu dobrze rozpoczęła dwuletnie kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Londynie.

Urszula Sadkowska, startująca w kategorii plus 78 kg, w eliminacjach wygrała z Nadine Wetie Diodjo (Kamerun) oraz medalistką MŚ i ME Holenderką Carolą Uilenhoed. W półfinale Sadkowska przegrała przez ippon z Tunezyjką Nihel Chikhrouhou. W finale tej kategorii zwycięstwo odniosła aktualna mistrzyni Europy Słowenka Lucija Polavder.

3. miejsce w Tunisie zajęła też Daria Pogorzelec (78 kg, Wybrzeże Gdańsk). Z kolei na 5. pozycji zawody ukończyli Janusz Wojnarowicz (+100 kg, Czarni Bytom), Paweł Zagrodnik (66 kg, Czarni) i Tomasz Adamiec (73 kg, Ryś Warszawa).

Jeszcze w tym miesiącu Sadkowska i wracający po rehabilitacji Tomasz Kowalski (66 kg, AZS Opole) mają wystartować w Grand Slamie w Rio de Janeiro i Pucharze Świata w Belo Horizonte.