Grała IV liga. Mecz na szczycie bez zwycięzcy

Sławomir Poprawa zdobył dwie bramki dla Rolnika.
Sławomir Poprawa zdobył dwie bramki dla Rolnika. Sławomir Jakubowski
Remisem 2-2 zakończyło się starcie beniaminka z Wierzbicy Górnej ze spadkowiczem z Namysłowa.

W 14. min z rzutu wolnego z 20 metrów uderzył Poprawa, a piłka przy słupku wpadła do siatki namysłowian. Dopiero w 29. min Start przeprowadził pierwszą groźną akcję. Strzał Rafała Samborskiego instynktownie obronił Paweł Chałubiec, ale piłkę na 5. metrze przejął Mariusz Raszewski. Jak nie trafił w światło bramki będzie jego słodką tajemnicą. Tuż przed przerwą przyjezdni doprowadzili do remisu. Dobrą piłkę zagrał Łukasz Bonar i Samborski w stuprocentowej sytuacji pokonał bramkarza. Pierwsze minuty drugiej połowy były bezbarwne, ale przyniosły nieoczekiwanego gola. Poprawa wykorzystał brak zdecydowania Tomasza Kozana i uderzył obok wychodzącego z bramki Kuleszki. Po upływie czterech minut miejscowi mogli przypieczętować zwycięstwo, ale okazję zmarnował Tomasz Wołkowicz. Losy meczu rozstrzygnął w 68. min Patryk Pabiniak, który wykorzystał rzut karny. Start mógł jeszcze wygrać, ale okazję zmarnował Damian Zalwert.

Efektowne zwycięstwa 4-0 zanotowały Swornica Czarnowąsy w Grodkowie i Polonia Nysa u siebie z Piastem Budowlanymi Strzelce Opolskie. Kolejne trafienie dla zespołu z Czarnowąs zaliczył Kamil Kowalczyk, ale powinien ten mecz zakończyć z co najmniej trzema. Co nie udało się jemu zrobił bohater Nysy Paweł Lepak. W meczu, w którym goście ze Strzelec mieli momentami dużą przewagę przeprowadził trzy szybkie akcje, zdobył trzy gole i zanotował asystę. Podobnym osiągnięciem pochwalić może się Wiesław Frydryk. Jego trzy gola dały Polonii Głubczyce bezcenną wygraną z mocną Olimpią Lewin Brzeski. Co ciekawe gospodarze w 12 minut rozstrzygnęli mecz, obejmując prowadzenie 3-0.

Za największą niespodziankę 8. kolejki należy uznać porażkę Stali Brzeg w Ligocie Turawskiej. Brzeżanie po świetnym początku wyraźnie mają zadyszkę, a ich katami okazali się rośli napastnicy: Paweł Bacajewski i Adam Kutynia. Nie do końca udał się debiut trenerski Mariuszowi Sierpińskiemu. Jego Śląsk Łubniany zremisował w Kotorzu Małym, ale być może zdobył punkt na przełamanie. Sami winni porażki są za to piłkarze z Prudniak. Po tym jak nie wykorzystywali dogodnych okazji, zostali skarceni przez zespół z Dobrodzienia. Za miast wygrać choćby 3-0, Pogoń przegrała 1-3.

Nie zwalnia tempa lider z Dobrzenia Wielkiego. Choć przegrywał u siebie ze Spartą Paczków, to zaaplikował jej aż pięć goli i powiększył dystans nad konkurencją.
Pogoń Prudnik - Start Dobrodzień 1-3 (1-1)
1-0 Rudzki - 17. (karny), 1-1 Szczygieł - 44., 1-2 Wolny - 59., 1-3 Polak - 90. (karny)

Polonia Głubczyce - Olimpia Lewin Brzeski 4-2 (3-0)
1-0 Kozłowski - 2., 2-0 Frydryk - 4., 3-0 Frydryk - 12., 4-0 Frydryk - 48., 4-1 Gronostajski - 88., 4-2 Solan - 90.

Silesius Kotórz Mały - Śląsk Łubniany 0-0

Polonia Nysa - Piast Budowlani Strzelce Opolskie 4-0 (0-0)
1-0 Lepak - 46., 2-0 Lepak - 75., 3-0 Lepak - 83., 4-0 Kotrys - 90.

GKS Grodków - Swornica Czarnowąsy 0-4 (0-3)
0-1 Kowalczyk - 11., 0-2 Goncik - 15., 0-3 Jędrzejewski - 32., 0-4 Błahuta - 65.

TOR Dobrzeń Wielki - Sparta Paczków 5-1 (0-0)
0-1 Niziołek - 51., 1-1 Wolański - 53., 2-1 Bella - 58., 3-1 Reisig - 70., 4-1 Owsiak - 72., 5-1 Wolański - 81.

Rolnik Wierzbica Górna - Start Namysłów 2-2 (1-1)
1-0 Poprawa - 14., 1-1 Samborski - 44., 2-1 Poprawa - 54., 2-2 P. Pabiniak - 68. (karny)

Ligota Turawska - Stal Brzeg 3-0 (1-0)
1-0 Bacajewski - 4., 2-0 Kutynia - 56., 3-0 Kutynia - 68.