Grand Prix Polski w pływaniu

Magdalena Sproska ( w czarnym stroju) z opolskiego Zrywu, na trzech dystansach zajęła miejsce w czołowej dziesiątce. Sławomir Jakubowski
Ozdobą zawodów był rekord Polski na dystansie 50 metrów motylkiem pań.
Na dystansie 50 metrów motylkiem wśród pań padł rekord Polski

Na pływalni "Wodna Nuta" przez dwa dni rywalizowali pływacy w ramach zawodów Grand Prix Polski. Na starcie stanęło ich prawie 600 z 99 klubów. Ich choć zabrakło największych gwiazd, głównie wśród mężczyzn, to nie zabrakło dobrych wyników.
Ozdobą zawodów był rekord Polski na dystansie 50 metrów motylkiem pań. Od soboty autorką rekordowego wyniku 26,25 sekund jest Anna Dowgierd ze Śląska Wrocław.
- Ten wynik to powód do dumy, że dysponujemy takim obiektem, który umożliwia szybkie pływanie - cieszył się dyrektor opolskiego MOSiR- u Przemysław Zych. - Na pewno takie informację idą w Polskę i zawodnicy będą wiedzieli, że w Opolu można pływać szybko. Gdy dołoży się do tego sprawną organizację tak dużej imprezy, to wiem, że dzięki temu ubieganie się o organizacje kolejnych imprez będzie łatwiejsze.

Reprezentujący nasz region zawodnicy choć nie odgrywali czołowych ról w zawodach, to byli w większości zadowoleni ze swojego startu. Najlepszy wynik osiągnęła Marta Greglak, która zajęła piąte miejsce na dystansie 5o metrów stylem klasycznym. Siódma lokata to z kolei najlepszy wynik Marty Hasny ze Zrywu, na dystansie 200 metrów motylkiem. Trzykrotnie ósme miejsce zajęła kolejna zawodniczka Zrywu Magdalena Sproska. Uczyniła to na dystansach 200 metrów motylkiem, a także 400 zmiennym i 800 dowolnym. Również ósmy był Mikołaj Kempa z MMKS- u Kędzierzyn- Koźle na 200 metrów motylkiem.