Gwardia Opole pokonała Azoty Puławy 30-26 [zdjęcia]

Michał Szolc zdobył bramki w najtrudniejszych momentach Gwardii.
Michał Szolc zdobył bramki w najtrudniejszych momentach Gwardii. Sławomir Jakubowski
Gwardziści zagrali doskonałe zawody i wygrali z czwartym w tabeli zespołem z Puław, który przed tygodniem ograł wicemistrza Polski - Wisłę Płock.

Superliga. Gwardia Opole - Azoty Puławy 30:26

Nasz zespół do spotkania przystąpił bez Lasonia (naciągnięty mięsień) i Scepanovica (choroba). Absencja dwóch kluczowych zawodników dla zwycięstwa z Chrobrym Głogów mogła niepokoić. Tyle, że nasz zespół ma w drugiej linii Zeljica, Garbacza i Szolca. Pierwszy trafiał z niemożliwych pozycji, drugi walczył za dwóch i nie było niczego co by go zatrzymało, a trzeci w najważniejszych momentach wziął na siebie odpowiedzialność jak na kapitana przystało.

Początek zwiastował jednak kłopoty. Prokop i Knop zmarnowali rzuty karne, nasza obrona nawet w liczebnej przewadze nie potrafiła zatrzymać Szyby i Tarabochi. W efekcie w 17 minucie Azoty, które tydzień temu pokonały wicemistrza Polski prowadziły 11-8. W tym momencie do bramki wszedł Adam Malcher i do końca meczu zanotował czternaście udanych interwencji. To poparte twardą defensywą i trafieniami Zeljica i Garbacza pozwoliło doprowadzić do remisu 11-11, a po kontrze Knopa, rzucie z koła Szolca objąć prowadzenie 15-13.

Opolanie koncert kontynuowali po przerwie. Nie pomylił się Knop, po koźle trafił Garbacz i w 41 minucie było 20-16. W kolejnych minutach mimo wysiłków Malchera nasz zespół nie rzucał bramek. Dobrą zmianę dał Masłowski (trzy kontry zamienił na bramki), ale przede wszystkim puławianie doskonale bronili. Po kolejnych 6 minutach prowadzili 21-20, ale to nie wystarczyło. Gwardia wykorzystała okres gry pięciu na czterech i skuteczność Swata. W 53 minucie z biodra trafił Zeljic, a po przechwycie Knop i było 27-22. Po dwóch stratach kolegów wyręczył Malcher i wygrana nie wymknęła się z rąk.

PE Gwardia Opole - Azoty Puławy 30-26 (16-14)
Gwardia: Bozic, Malcher - Śmieszek 2, Swat 6, Paweł Adamczak, Knop 6, Szolc 4, Zeljic 7, Garbacz 4, Prokop 1, Płócienniczak, Migała. Trener Tadeusz Jednoróg.
Azoty: Stęczniewski, Rasimas - Ćwikliński 1, Tylutki, Jankowski, Łyżwa 1, Skrabania 1, Tarabochia 3, Babicz 2, Szyba 6, Przybylski 1, Masłowski 4, Krajewski 2, Sobol 5, Grzelak. Trener Bogdan Kowalczyk

Sędziowie: Jakub Tarczykowski i Andrzej Rajkiewicz (Szczecin). Kary: Gwardia - 6 min; Azoty - 10 min. Widzów 1100.