Gwardia Opole przegrała w Legionowie

Oliwer Kubus
Filip Scepanovic i Nenad Zeljic tak jak cały nasz zespół zawiedli w Legionowie.
Filip Scepanovic i Nenad Zeljic tak jak cały nasz zespół zawiedli w Legionowie. Oliwer Kubus
W starciu z najsłabszym w ekstraklasowej stawce KPR-em nasza drużyna wypadła beznadziejnie w ataku. Nasi trafili 20 razy na 45 prób i z taką grą nie mają czego szukać w ekstraklasie.

Spotkanie gwardziści zaczęli fatalnie. Trafiali w słupki i poprzeczkę, pozostałe ich rzuty "łapał" Sebastian Zapora. Bronił jak w transie i ze stanu 1-0 dla Gwardii (bramka Grzegorza Garbacza) w 18 minucie zrobiło się 7-1 dla gospodarzy. W ich szeregach punktował w kontrze Tomasz Pomiankiewicz, a z dystansu nie mylił się najlepszy strzelec ligi w rundzie zasadniczej Witalij Titov. To właśnie Białorusin rzucił na 10-4 i dopiero wówczas Gwardia zagrała nieco lepiej w ataku i odrobiła dwie bramki.

Co najwyżej niezłą grę nasz zespół kontynuował po przewie. Zaporę pokonali Remigiusz Lasoń i Filip Scepanovic i po 35. minutach było tylko 13-10. Na więcej naszego zespołu nie było stać. Grając przez sześć minut w osłabieniu nasi zawodnicy nie potrafili dojść do pozycji rzutowej, a jak się udało, to bronił Zapora. Po dwóch błędach i bramce Barotsza Wusztera było 15-10, a Witalij Titov dał miejscowym prowadzenie 19-11.

W 45 minucie Gwardia była pod ścianą i to na kolanach. Na jedno zdołała się podnieść, wykorzystując błędy rywala i zmniejszając dystans do trzech bramek, po trafieniach Remigiusza Lasonia, Marcina Śmieszka i Pawła Swata (22-19), ale to było zdecydowanie za mało.

W ostatnich siedmiu minutach opolanie rzucili siedem bramek, czyli więcej niż przez wcześniejsze 23 minuty i niemal tyle co przez pierwsze pół godziny. Starta 24 bramek jest dobrym wynikiem, pozwalającym myśleć o wygranej, ale atak był dramatyczny. Dwie z dziewięciu akcji skończył Scepanovic, trzy złe rzuty oddał ten, który miał "ciągnąć" atak - Nenad Zeljic, skutecznej obrony nie zanotował między słupkami Vladimir Bozic.

Już po pierwszym spotkaniu play outów Gwardia musi skupić się chyba na walce o baraż, gdyż Zagłębie Lubin, pokonało dziś Piotrkowianina Piotrków Trybunalski i odskoczyło na sześć punktów.

KPR Legionowo - PE Gwardia Opole 24-20 (12-8)
Legionowo: Zapora, Szałkucki - Bulej 1, Albin 1, Prątnicki 1, Suliński 1, Wuszter 2, Milewski 2, Titow 8, Pomiankiewicz 5, Wolski 2, Dzieniszewski 1. Trener Robert Lis.
Gwardia: Malcher, Bozić, Romatowski - Śmieszek 2, Swat 1, Paweł Adamczak, Knop 2, Szolc 3, Scepanović 2, Zeljić, Drej 1, Serpina, Garbacz 2, Prokop, Płócienniczak, Lasoń 7. Trener Tadeusz Jednoróg.