Gwardia Opole wygrała w Głogowie jedną bramką! [zdjęcia]

KS Gwardia
Chrobry Głogów – Gwardia Opole 26:27 (13:12).
Chrobry Głogów – Gwardia Opole 26:27 (13:12). KS Gwardia
Nasz zespół “gonił" wynik do 48. minuty, a wygraną zapewnił mu trzy sekundy przed końcem Remigiusz Lasoń.
Chrobry Głogów - Gwardia Opole

Minutę przed końcem spotkania o punkty w superlidze mężczyzn w Głogowie był remis 26-26. Nasz zespół przechwycił piłkę i z kontrą ruszył Knop, ale trafił w poprzeczkę. Rywal miał pół minuty na zdobycie decydującej bramki, ale raz jeszcze opolanie spisali się w defensywie i na 10 sekund przed końcem po raz drugi z szybką akcję ruszył Knop.

Nasz skrzydłowy został brutalnie zatrzymany przez Mariusza Gujskiego, a sędziowie pokazali rywalowi czerwoną kartkę i przyznali Gwardii rzut karny.

Wykonania podjął się najskuteczniejszy tego dnia w naszej ekipie Lasoń i druga wygrana w superlidze stała się faktem.

Spotkanie z rewelacyjnie spisującym się Chrobrym, który miał na koncie cztery wygrane z rzędu, w tym ze Stalą Mielec, MMTS-em Kwidzyn i Azotami Puławami w pierwszych minutach było wyrównane, ale potem nasi zawodnicy nie radzili sobie z atakami rywala, ale przede wszystkim ich bramkarzem Stacherą i przegrywali 3-6.

Choć dystans zniwelowali, to w kolejnych minutach znów błyszczał Stachera i miejscowi wygrywali 11-7. Opolanie grając w przewadze nie potrafili odrobić strat, ale rywal nie “uciekał" bo doskonale radził sobie Ramatowski. Kiedy rzucił Knop i dwie bramki zdobył Vukcevic było tylko 13-12.

Po przerwie rywale szybko powiększyli dystans do czterech bramek (16-12) i znów dał o sobie znać Romatowski. Po kwadransie Gwardia traciła jedną bramkę (18-19) i wreszcie doprowadziła do remisu 20-20. Ostatnie dziesięć minut było niezwykle zacięte. Po rzucie Wojciecha Knopa prowadziliśmy w 56. minucie 24-23, a po trafieniu Serpiny nawet 26-24, ale o sukcesie gwardzistów zdecydowała dopiero ostatnia akcja meczu.

Chrobry Głogów - Gwardia Opole 26-27 (13-12)
Chrobry: Stachera, Świrkula - Witkowski, D. Płócienniczak 1, Świtała 2, Mochocki, Gromyko 8, Łucak 1, Gujski 4, Biegaj, Prakapenia 6, Kubała 4, Świątek, Gregor. Trener Krzysztof Przybylski.

Gwardia:Romatowski, Malcher - Swat, Paweł Adamczak 4, Knop 6, Kłoda 1, Serpina 2, Vukcevic 3, Piotr Adamczak 1, Garbacz 2, J. Płócienniczak, Migała, Lasoń 8. Trenerzy: Marek Jagielski i Henryk Zajączkowski.

Sędziowali Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski (Zielona Góra). Kary:Chrobry - 10 min; Gwardia - 6 min. Widzów 1200.