Gwardia wygrała i powiększyła przewagę nad Nielbą [zdjęcia]

Oliwer Kubus
Marceli Migałą (z piłką) zdobył dla Gwardii jedenaście bramek.
Marceli Migałą (z piłką) zdobył dla Gwardii jedenaście bramek. Oliwer Kubus
Gwardziści z Opola do meczu z KSSPR Końskie przystąpili wiedząc, że wicelider z Wągrowca przegrał ze Śląskiem Wrocław. Swoją szansę na powiększenie przewagi wykorzystali, choć łatwo nie było.
Gwardia Opole - KSSPR KońskieGwardia Opole wygrała z KSSPR Końskie 29-25 w sobotnim meczu 1. ligi piłki ręcznej.

Gwardia Opole - KSSPR Końskie

Przez 45 minut spotkania z nieobliczalną drużyną z Końskich opolanie nie potrafili jej złamać, mając sporo kłopotów w defensywie i popełniając wiele błędów w ataku. Wystarczy tylko wspomnieć, że mecz rozpoczęli od czterech strat i niecelnych rzutów Mateusza Krzyżanowskiego i Pawła Swata.

Zakończyli go natomiast dwoma niecelnymi podaniami i aż trzema pudłami. W tych dwóch fragmentach przeważał rywal, który zaczął mecz od prowadzenia 2-0, a w 23. min wygrywał 12-10. Ostatnie minuty były popisem wszędobylskiego Marcelego Migały, który przechwycił dwa podania rywala i trzy razy trafił z dystansu.

Jego cztery bramki z rzędu dały remis 15-15.
Po przerwie opolanie ustawili “wyższą" obronę, wreszcie była okazja do kontr i Wojciech Knop dał naszej drużynie prowadzenie 20-16. I znów coś złego stało się z liderem, który nie dobił rywala, marnują pięć okazji rzutowych.

W efekcie bramka Arkadiusza Bąka sprawiła, że było tylko 20-19. Do 48. minuty wynik był sprawą otwartą, ale to nasz trener miał asa w kieszeni. Na parkiet wrócił bowiem Sławomir Donosewicz i obronił siedem rzutów rywala z rzędu. To jego koledzy musieli wykorzystać i w 55 minucie zapewnili sobie dwa punkty, gdyż wygrywali 29-22. Końcówka była znów słabsza, ale przewaga była zbyt duża, aby mogło się zdarzyć coś złego.

Gwardia Opole - KSSPR Końskie 29-25 (15-15)
Gwardia: Donosewicz, Romatowski, Fiodor - Śmieszek 2, Swat 2, Adamczak 3, Knop 3, Szolc 4, Krzyżanowski 1, Kulak, Drej, Migała 11, Prokop 1, Płócienniczak 2.
KSSPR: Witkowski, M. Kornecki, Ratuszniak - Dobrowolski, Bąk 2, Kirylau, Grabarczyk 1, Maleszak 1, Słonicki, Gomółka, Kubała 1, Bodasiński 4, Napierała 4, H. Kornecki 4, Biegaj 2, Smołuch 5.