I liga Olimp Grodków - ŚKPR Świdnica 28-19 (14-11)

Z piłką najskuteczniejszy (6 bramek) w ekipie Olimpu Sebastian Kolanko
Z piłką najskuteczniejszy (6 bramek) w ekipie Olimpu Sebastian Kolanko Sławomir Jakubowski
Grodkowianie pokonali kolejnych rywali, będących w ich zasięgu i umocnili się w środku ligowej tabeli.
Miejscowi pewnie pokonali swoich rywali, choć jeszcze w 36 min był remis 15-15

I liga Olimp Grodków - ŚKPR Świdnica 28-19

Początek sobotniego spotkania w wykonaniu miejscowych, nie należał do udanych. W 4 min przegrywali 0-3, a na dodatek dwie z tych trzech bramek stracili grając w przewadze. - Nie "przesuwaliśmy" w obronie i rzuty z biodra Mateusza Piędziaka były dla nas zaskoczeniem - stwierdził trener Olimpu Zdzisław Zielonka. - Później nakazałem swoim podopiecznym grać strefą 5-1 i ten zawodnik momentalnie przestał grać.

Zmiana sposobu gry w obronie przyniosła wręcz piorunujące skutki. Przyjezdni nie byli w stanie wykończyć swoich akcji i umożliwiali grę z kontry miejscowym. W 11 min gospodarze prowadzili już 5-3 po bramce Marcina Biernata, a większość bramek zdobyli po błyskawicznych kontrach. Od tego momentu gra wyrównała się i świdniczanie nie pozwalali już na powiększanie przewagi. Na przerwę gracze z Grodkowa schodzili jednak z trzybramkowym prowadzeniem, dzięku skuteczności w ostatniej minucie pierwszej części gry.

Po przerwie zawodnicy Olimpu rozpoczęli niemrawo i w 36 min powolili dogonić się przyjezdnym. Od stanu 15-15 nastąpił najlepszy okres gry grodkowian. Uszczelnili obronę, a bramkę dosłownie "zamurował" Tomasz Wasilewicz, który był niepokonany przez 12 minut. - Nie "zamurowałem" bramki, tylko koledzy zagrali lepiej w obronie - utrzymywał Wasilewicz. - Rywale oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, a takie rzuty zdecydowanie łatwiej się broni.

Gdy w końcu Wasilewicz skapitulował w 48 min, grodkowianie mieli już 5 bramek przewagi (21-16). Tej zaliczki nie oddali już do końca, dołożyli jeszcze parę bramek i w efekcie zwyciężyli różnicą 9 bramek.
Olimp Grodków - ŚKPR Świdnica 28-19 (14-11)
Olimp: Wasilewicz - Górny 1, Kolanko 6, Żubrowski 2, M. Biernat 3, T. Biernat 3, Piech 4 - Dziurgot, Chmiel 3, Smoliński 2, P. Biernat 1, Urban 2, Bujak 1. Trener Zdzisław Zielonka
ŚKPR: Pawlak, Gatko - Misiejuk, Piędziak 6, W. Makowiejew 2, K. Rogaczewski 2, Motylewski, S. Makowiejew 2 - Bajurewicz 3, Więcek 1, Rzepecki, Kaczmarczyk, Bieżyński, Chaber, Pułka 1, P. Rogaczewski 2. Trener Krzysztof Terebun
Sędziowali: Kamil Poloczek (Dąbrowa Górnicza), Michał Solecki (Bytom).
Kary: Olimp 8 min, ŚKPR 14 min.