Ifm ecolink uruchomił w Opolu centrum badań i rozwoju (zdjęcia)

Edyta Hanszke
W ubiegłym tygodniu IFM Ecolink  zorganizował dzień otwarty dla studentów i absolwentów, żeby zaprezentować im warunki pracy w firmie.
W ubiegłym tygodniu IFM Ecolink zorganizował dzień otwarty dla studentów i absolwentów, żeby zaprezentować im warunki pracy w firmie. archiwum firmy
Firma IFM Ecolink uruchomiła centrum badań i rozwoju, już rozpoczęła rekrutację. Docelowo ma w nim pracować 100 osób. Są też plany rozwoju produkcji.

Na razie w uruchomionym niedawno przy ulicy Północnej centrum badań i rozwoju IFM  Ecolink pracuje 10 osób już wcześniej zatrudnionych w firmie. Przestrzeń biurowa nie jest jeszcze w pełni zagospodarowana. Biurka dla inżynierów stoją tylko w części hali na piętrze budynku liczącego 3,7 tys. m kw.

W tym roku zespół ma się powiększyć o kolejnych 26 inżynierów. W ubiegłym tygodniu IFM Ecolink  zorganizował dzień otwarty dla studentów i absolwentów, żeby zaprezentować im warunki pracy w firmie. W tym tygodniu ruszyła rekrutacja.

- Poszukujemy kandydatów na stanowiska inżynierskie, specjalistów od hardware, software, ds. testów, działu przygotowania produkcji, do laboratorium - wyliczała Monika Ciborek-Sofińska, kierująca działem HR w firmie. W ciągu 5-10 lat IFM Ecolink planuje zatrudnić w centrum 100 osób.

Będą się zajmować rozwijaniem produktów już powstających w Opolu i nowych, które będą wchodziły na rynek. W związku z tym firma planuje wybudowanie w Opolu drugiego zakładu produkcyjnego, gdzie wytwarzane byłyby opracowane przez opolskich inżynierów projekty. To plan na najbliższe dwa lata.  

- Polska jako pierwszy kraj poza Niemcami należący do  koncernu IFM Electronic dostała zielone światło na rozwój działu B+R na taką skalę. Wprawdzie w Indiach czy USA są takie działy, ale zajmujące się dostosowaniem naszych produktów do lokalnego rynku - podkreśla Monika Ciborek-Sofińska. - Polscy inżynierowie będą bazowali na kilkudziesięcioletnich doświadczeniach niemieckich działów badań i rozwoju, w których pracuje około 800 osób.

Obecnie ulokowana w opolskiej podstrefie ekonomiczej firma zatrudnia ponad 300 osób, z czego 250 na produkcji. Produkuje okablowanie do  czujników elektronicznych, które są stosowane w maszynach produkcyjnych i liniach technologicznych w przemyśle, branży spożywczej, medycznej. Utworzony w 1969 r. IFM Electronic GmbH,  do którego należy opolska spółka, opracowuje, produkuje i dystrybuuje czujniki, sterowniki i systemy do automatyki przemysłowej na całym świecie.

Uczestników dnia otwartego najbardziej interesowało wynagrodzenie. - Zależy ono od państwa doświadczenia i jest oparte na stawkach obowiązujących na lokalnym rynku - odpowiadała Monika Ciborek-Sofińska. Młodzi inżynierowie mówili po spotkaniu, że liczą na 3,5-4 tys. zł na rękę.
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska