Iga Świątek rozgromiła Rosjankę! Delikatne problemy tylko na początku meczu!

Łukasz Konstanty
Mimo oporów stawianych przez Ludmiłę Samsonową, Iga Świątek pokonała kolejną przeszkodę w turnieju w Dubaju. Fot. PAP/EPA/Ali Haider
Miał być trudny mecz dla Igi Świątek i... był. Ale tylko na początku. Od czwartego gema pierwszego seta Polka nie pozwoliła rywalce na zbyt wiele i pewnie pokonała Ludmiłę Samsonową 6:1, 6:0 w trzeciej rundzie tenisowego turnieju w Dubaju. Kolejną rywalką liderki światowego rankingu będzie Czeszka Karolina Pliskova.

Biorąc pod uwagę jedyny mecz, jaki rozegrały ze sobą Świątek i Samsonowa (trwająca trzy godziny potyczka w Stuttgarcie w kwietniu ubiegłego roku, zakończona sukcesem Polki), można było oczekiwać zaciętego i długiego spotkania także w Dubaju. Rzeczywistość zweryfikowała te oczekiwania.

Zacięta rywalizacja na początku pierwszego seta

Początek pierwszego seta wskazywał, że będzie to dla liderki światowego rankingu inny, znacznie trudniejszy mecz od tych, jakie rozegrała w Katarze i dotychczas w Dubaju. Dwa pierwsze gemy serwisowe co prawda Polka wygrała, musiała jednak sporo się natrudzić, by zapisać punkty na swoim koncie. Z kolei Samsonowa serwowanie rozpoczęła idealnie - od czterech asów.

Przełomowy moment nastąpił w czwartym gemie. Tym razem plasująca się na trzynastym miejscu w światowym rankingu tenisistka nie wprowadzała piłki do gry tak świetnie jak kilka minut wcześniej, przed Igą pojawiła się szansa na przełamanie, którą bez większych kłopotów wykorzystała.

Rozochocona Polka w kolejnym gemie udowodniła, że potrafi serwować nie gorzej niż jej przeciwniczka, w szóstym po raz kolejny zapisała na swoim koncie przełamanie, a w siódmym wykorzystała pierwszą piłkę setową i zapewniła sobie prowadzenie w meczu

Ludmiła Samsnowa bez wygranego gema w drugim secie

Jeśli Samsonowa rozpoczęła drugiego seta z wiarą, że będzie w stanie zrobić wiele, by zatrzymać marsz Polki w kierunku ćwierćfinału, szybko sporą jej część musiała stracić. Oto przy własnym serwisie przegrała pierwszego gema i to pomimo faktu, iż prowadziła w nim 40-0!

Notowana w drugiej dziesiątce rankingu zawodniczka zacięty opór stawiała także w trzecim gemie, w którym trzeba było rozegrać aż 20 punktów, ponownie jednak górą była Świątek. W tym momencie było już 3:0 i jasne stało się, że tylko cud może uratować Ludmiłę od porażki. Takowy nie nastąpił, Iga wygrała drugą partię 6:0 i awansowała do najlepszej ósemki turnieju w Dubaju.

Karolina Pliskova ćwierćfinałową rywalką Igi Świątek

Ćwierćfinałową rywalką Polki będzie plasująca się w drugiej dziesiątce światowego rankingu Karolina Pliskova. Czeszka w środę po trzysetowym meczu pokonała Ukrainkę Anhelinę Kalininę 7:5, 6:7, 6:2. Była liderka światowego rankingu miesiąc temu przegrała w 1/4 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open z Magdą Linette. Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek.