II liga siatkarzy. Akademicy z Opola nie zwalniają tempa

Oliwer Kubus
Libero opolskiej drużyny Leszek Łucki (z lewej) i przyjmujący Krzysztof Gibek.
Libero opolskiej drużyny Leszek Łucki (z lewej) i przyjmujący Krzysztof Gibek. Oliwer Kubus
Zespół AZS-u Politechniki gładko wygrał na wyjeździe z Winnerem Czechowice-Dziedzice.

Nieco emocji było jedynie w pierwszym secie. Długo trwała w nim wyrównana walka. Od stanu 15:15 opolanie zaczęli uzyskiwać przewagę i spokojnie wygrali tę odsłonę. W kolejnych setach goście dominowali już zdecydowanie na parkiecie i gdyby nie nadmierne rozluźnienie w końcówkach tych odsłon zwycięstwa w nich byłyby jeszcze wyraźniejsze.

Wygraną w Czechowicach-Dziedzicach nasz zespół w praktyce zapewnił sobie utrzymanie w II lidze, co było celem przed rozpoczęciem rozgrywek.W fazie play off zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Opolanie znajdą się w pierwszej piątce, która będzie walczyć o awans do I ligi. Ich przewaga nad szóstym obecnie Winnerem wynosi bowiem aż 12 punktów. Takiej różnicy dość przeciętny zespół z Czechowic-Dziedzic nie jest w stanie odrobić.

W tabeli po 10 rozegranych meczach AZS jest na 3. miejscu i ma 22 punkty. Wyprzedzaja go: Warta Zawiercie (27 pkt) i Volley Rybnik (24 pkt).

Winner Czechowice-Dziedzice - AZS Politechnika Opole 0:3 (-20, -17, -18)
AZS Politechnika: Kowalczyk, Kowalewski, Jarzembowicz, Frąc, Gibek, Swodczyk, Łucki (libero). Trener Zbigniew Rektor.