III liga piłkarska. Ruch II Chorzów - Piast Strzelce Opolskie 7-1

Oliwer Kubus
Daniel Wolny zdobył honorową bramkę dla Piasta.
Daniel Wolny zdobył honorową bramkę dla Piasta. Oliwer Kubus
Piłkarze naszego beniaminka odebrali kolejną surową lekcję.

To była już 11. porażka w 12 meczu Piasta w tym sezonie. Osiem z nich było różnicą przynajmniej trzech goli. Straszne bolesne lekcje więc odbierają strzelczanie. Wydawało się, że po lepszych meczach (0-2 z wiceliderem - Górnikiem Wesoła Mysłowice i wygranym 1-0 ze Szczakowianką Jaworzno na wyjeździe) zespół jest na dobrych torach. Porażka w poprzednim spotkaniu 1-6 z Piotrówką i w środowym meczu pokazują jednak straszną niemoc Piasta.

Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył w 67. min Daniel Wolny po mocnym strzale. W drugiej połowie Piast grał odważniej, bo przed przerwą prezentował się bardzo słabo. W 30. min gola kontaktowego mógł jednak zdobyć Przemysław Korchut. Przegrał niestety pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy Kamilem Lechem.

Spotkanie naszego beniaminka III ligi z rezerwami ekstraklasowego Ruchu miało się odbyć w miniony weekend, ale na prośbę rywali zostało przesunięte o kilka dni. Zawodnicy ze Strzelec Opolskich mieli wczoraj okazję zagrać na stadionie przy ul. Cichej przy sztucznym oświetleniu. Dla wielu z naszych graczy występ na tym kultowym stadionie to spore wydarzenie. Ten mecz więc zapamiętają. O swojej postawie powinni natomiast szybko zapomnieć.
Ruch II Chorzów - Piast Strzelce Opolskie 7-1 (3-0)
1-0 Otręba - 4., 2-0 Stanisławski - 13., 3-0 Szymański - 45., 4-0 Kreft - 55., 5-0 Brodziński - 64., 5-1 Wolny - 67., 6-1 Stanisławski - 69., 7-1 Stanisławski - 81.
Piast: Kukuczka - Sacha, Becella, Kozołup, Wdowik (86. Jaremko) - Rychlewicz, Jys, Job, Kampa (46. Wolny), Dłutowski (46. Kurzeja) - Korchut (86. Zieliński). Trener Dariusz Kaniuka.
Sędziował Tomasz Okaj (Kluczbork). Żółte kartki: Szymański - Becella, Sacha. Widzów 100.