IV liga piłkarska: OKS Olesno - TOR Dobrzeń Wielki 3-1 [relacja, składy, opinie]

Oliwer Kubus
Chidi Obaka w świetnym stylu wrócił do skłądu OKS-u Olesno.
Chidi Obaka w świetnym stylu wrócił do skłądu OKS-u Olesno. Oliwer Kubus
Niespodzianką w Oleśnie zapachniało tylko przez moment. Potem wygraną gospodarzom zapewnił wracający do składu Obaka.

Rywalizacja na boisku jeszcze na dobre się nie rozpoczęła, a zamykający tabelę zespół z Dobrzenia Wielkiego prowadził. W 8. minucie Draguć zagrał w pole karne, a Śmieja wykorzystując błąd w ustawieniu obrońców pokonał Korzonka.

Podrażnieni gospodarze, którzy byli faworytem i liczyli na trzy punkty, szybko się jednak otrząsnęli i ruszyli do odrabiania skromnej straty. Po kwadransie mieli pierwszą okazję, aby doprowadzić do remisu. Dobre podanie zanotował Pietrzak, a Jasina zdecydował się na błyskawiczny strzał z woleja, z którym poradził sobie jednak Rosiński. Po upływie kolejnych 10. minut OKS stanął przed szansą numer dwa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Obaki, ten uderzył precyzyjnie, ale na drodze piłki stanęła poprzeczka.

Dwie minuty później gości opuściło szczęście. Po stałym fragmencie gry w polu karnym TOR-u zakotłowało się, a najprzytomniej zachował się stoper Świerc, który niemal wepchnął piłkę do siatki.
Więcej okazji przed przerwą już nie było, a po niej nasiliły się ataki piłkarzy z Olesna. Efekt przyniosły w 61. minucie. Wówczas lewą stroną przedarł się Meryk i doskonale dograł do Obaki. Ten nie zmarnował okazji w sytuacji sam na sam z bramkarzem i było 2-1. Za chwilę aktywny w tym fragmencie gry Meryk miał swoją okazję na gola, ale uderzeniem z 11 metrów trafił wprost w bramkarza.
W 67. minucie OKS przypieczętował swoją wygraną. Akcję znów zainicjował Meryk, podał do Piątka, a ten oddał piłkę Obace. Pomocnik OKS-u uderzył precyzyjnie i Rosiński był bez szans.
Goście chcą zmniejszyć dystans nieco się odkryli, a to otworzyło szansę przed rywalem. Jednak najpierw Piątek, a następnie Jasina nie trafili jednak w światło bramki. Z kolei Korzonek musiał interweniować po strzałach z dalszej odległości W. Morki i Markiewicza.

OKS Olesno - TOR Dobrzeń Wielki 3-1 (1-1)
0-1 Śmieja - 8., 1-1 Arkadiusz Świerc - 27., 2-1 Obaka - 61., 3-1 Obaka - 67.
Olesno: Korzonek - Trawiński, Arkadiusz Świerc, Cieśla, Rozik - Kubacki (62. Piątek), Obaka, Pietrzak, Flak (75. Kowalczyk), Meryk - Jasina. Trener Andrzej Świerc.
TOR: Rosiński - Siejka (63. Owsiak), Rychlik, Grajoszek, Zakrzewski - Wolniaczyk, Draguć, Koszyk (63. Markiewicz), Śmieja (80. K. Morka) - W. Morka, Wolny. Trener Jarosław Draguć.
Sędziował Leszek Bednarz (Opole). Żółte kartki: Jasina, Cieśla. Widzów 150.