IV liga piłkarska: Olimpia Lewin Brzeski - Sparta Paczków 0-1 [relacja, składy, opinie]

Przy piłce Konrad Jędrocha, pomocnik "jedenastki" z Paczkowa.
Przy piłce Konrad Jędrocha, pomocnik "jedenastki" z Paczkowa. Sławomir Jakubowski
Walcząca o utrzymanie Olimpia liczyła na zbliżenie się do zespołów środka tabeli, ale spotkanie przegrała już w 10. minucie. Poza tym Sparta dyktowała warunki.

Od początku inicjatywę posiadała Sparta, która po serii wpadek, przed tygodniem przełamała się i pokonała Orła Źlinice 3-0. Przyjezdni już w 8. minucie mieli okazję bramkową, ale Płoszczyca jeszcze obronił strzał Ł. Krótkiewicza. Dwie minuty później już skapitulował. Na strzał z 16 metrów zdecydował się nieatakowany Michałowicz i umieścił piłkę w okienku bramki Olimpii.

Paczkowianie wyczuli swoją szansę i szybko chcieli dobić przeciwnika. Niecelnie uderzył Niziołek, a Szwargę zatrzymał w ostatniej chwili obrońca. W 25. minucie z prezentu nie skorzystał z kolei Ł. Krótkiewicz, który wykorzystał błąd Moczki i uderzył mocno, ale na posterunku był Płoszczyca.
Dopiero po tej sytuacji w polu karnym rywala znaleźli się miejscowi piłkarze, ale dobrym wyjście popisał się Kowalczyk, który zagrał daleką piłkę do Szwargi, a ten spudłował po solowej akcji. Najbliżej gola przed przerwą była Olimpia w 40. minucie, kiedy po szybkiej akcji i podaniu A. Tomaszewskiego piłki nie sięgnął Stawniczy.
Po przerwie gospodarze wyraźnie się otrząsnęli z przewagi Sparty i sami zaczęli atakować, gdyż musieli odrabiać strarty. Tymczasem szybka kontra gości powinna dać im prowadzenie, ale K. Jędrocha trafił w poprzeczkę. W 80. minucie raz jeszcze górą był Płoszczyca, a w samej końcówce obie ekipy miały piłkę meczową. R. Tomaszewski - doświadczony grający trener miejscowych trafił wprost w golkipera, a po zamieszaniu piłkę z linii bramkowej wybił Oliwa, a następnie stojącego samotnie między słupkami Moczkę nie zmusił choćby do wysiłku Wrona.

Olimpia Lewin Brzeski - Sparta Paczków 0-1 (0-1)
0-1 Michałowicz - 11.
Olimpia: Płoszczyca - Urbaniak (46. Oliwa), Moczko, Stawecki, Starczukowski - Sobierajski (46. Chmiel), Sierakowski (64. Krawczyk), A. Tomaszewski, R. Tomaszewski, Paczek (66. Koziarski) - Stawniczy Trener Rafał Tomaszewski.
Sparta: Kowalczyk - Dechnik (65. Podobiński), Jasiok, Śleziak, Bierut - Michałowicz, Niziołek, K. Jędrocha, Szafarski - Ł. Krótkiewicz (42. A. Jędrocha), Szwarga (79. Wrona) Trener Marcin Krótkiewicz.
Sędziował Przemysław Dudek (Opole). Żółte kartki: Paczek, Urbaniak, Stawecki - Śleziak, A. Jędrocha, Szwarga. Widzów 200.