Marcin TrzynaZaktualizowano
Hattrick i asysta Łukasza Teodorczyka w meczu RSC Anderlecht – Mouscron (5:3). Polak zszedł z boiska w 93. minucie spotkania. Szymon Starnawski /Polska Press
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – 90 minut Grzegorza Krychowiaka w meczu West Brom – Huddersfield (1:2).

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Brighton 1:4.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth zremisowało u siebie z Newcastle 2:2. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Jan Bednarek (Southampton) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Burnley i Southampton. Jan Bednarek całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Championship:

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull wygrało na własnym obiekcie z Shieffeld United 1:0. Kamil Grosicki wszedł na boisko w 64. minucie.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w meczu Preston – Ipswich Town (0:1).

Paweł Wszołek (QPR) – QPR przegrało na własnym obiekcie z Nottingham Forest 2:5. Paweł Wszołek rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy.

Australia:

A League:

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – Dwa gole Adriana Mierzejewskiego w meczu Sydney FC – WS Wanderers (3:1). Polak rozegrał całe spotkanie, a w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

WIĘCEJ: Mierzejewski strzela aż miło. Adam Nawałka powinien brać go pod uwagę?

Marcin Budziński (Melbourne City) – 86 minut Marcina Budzińskiego w meczu Perth Glory – Melbourne City (2:1).

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering przegrało na wyjeździe z BW Linz 1:2. Bartłomiej Żynel całe spotkanie spędził na ławce gości.

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – 90 minut Jakuba Rzeźniczaka w meczu Karabach Agdam - Kapaz (1:0).

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Hattrick i asysta Łukasza Teodorczyka w meczu RSC Anderlecht – Mouscron (5:3). Polak zszedł z boiska w 93. minucie spotkania.

WIĘCEJ: Teodorczyk show! Polak zabłysnął w meczu z Mouscron, notując hat-tricka

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol Kamila Wilczka w meczu Brondby IF – Helsingor (6:1). Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie w barwach widelidera duńskiej ekstraklasy. Brondby traci do Midtjylland trzy punkty.

WIĘCEJ: Polacy za granicą. Gol Kamila Wilczka w Danii. Kolejny napastnik przypomina o sobie Adamowi Nawałce

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut Kamila Glika w meczu Toulouse – AS Monaco. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – GFC Ajaccio przegrało na wyjeździe z Chateauroux 1:4. Damien Perquis całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Deportivo bezbramkowo zremisowało u siebie z Espanyolem. Przemysław Tytoń całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – 5. w sezonie obroniony rzut karny przez Pawła Kieszka. Cordoba, z Polakiem w bramce, wygrała u siebie z Realem Valladolid 2:1.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Utrecht) – Utrecht wygrał na własnym obiekcie z Twente 3:1. Mateusz Klich zszedł z boiska w 90. minucie.

Filip Kurto (Roda) – Roda przegrała na wyjeździe z Willem II Tilburg 0:1. Filip Kurto całe spotkanie spędził na ławce gości.

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – Gol Piotra Parzyszka w meczu Heracles – PEC Zwolle (2:1). Polski napastnik rozegrał całe spotkanie w zespole gości.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut Wojciecha Golli w meczu NEC Nijmegen – Fortuna Sittard. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht wygrało na własnym obiekcie z Almere 3:0. Mikołaj Smyłek cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Czyste konto Filipa Bednarka w meczu De Graafschap – Helmond (1:0).

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Za nami inauguracja japońskiej ekstraklasy. Jubilo, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, przegrało na własnym obiekcie z Kawasaki 0:3.

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Zwycięski gol Łukasza Gikiewicza w meczu That Ras – Al-Faisaly Amman (0:1). 30-letni napastnik ma na swoim koncie 11 ligowych goli.

WIĘCEJ: Łukasz Gikiewicz znów strzela! Jest drugim najskuteczniejszym Polakiem za granicą

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium bezbramkowo zremisował na własnym obiekcie z Herthą BSC. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera Bundesligi.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Hoffenheim i Freiburgiem. Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce gości.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart wygrał na własnym obiekcie z Eintrachtem Frankfurt 1:0. Marcin

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? Hat-trick Łukasza Teodorczyka [RAPORT, WIDEO] - Gol24