Jest pierwszy punkt Olimpu Grodków. Remis 27-27 z KSSPR Końskie

Bogumił Baran zdobył dla Olimpu pięć bramek.
Bogumił Baran zdobył dla Olimpu pięć bramek. Oliwer Kubus
Zamykający tabelę 1 ligi mężczyzn grodkowianie na własnym parkiecie byli blisko wygranej, ale zdobyty punkt po ośmiu porażkach też jest cenny.

Z zespołem z Końskich, który plasuje się w środku stawki Olimp podjął twardą walkę, której wcześniej czasami brakowało. Była szansa nawet na wygraną, gdyż pół minuty przed końcem Olimp prowadził 27-26 i miał piłkę. Niestety Piech źle podał do Gradowskiego i ten ratował się faulem. Choć na połowie rywala to taktyczne przewinienie w ostatnich 30 sekundach meczu oznacza rzut karny. Wykorzystał go Matyjaszek.

Zostało jeszcze kilkanaście sekund, ale rywal przerywał grę, zaliczył dwie minuty kary, ale karnego Olimp nie zyskał, a akcji nie skończył rzutem.
- Jest trochę niedosyt, ale najważniejsze, że się przełamaliśmy - powiedział trener Michał Piech. - Przede wszystkim wreszcie byliśmy zespołem, każdy dołożył swoją cegiełkę, czy to w defensywie, czy w ataku. To bardzo cieszy i to był nasz najlepszy występ w tym sezonie. Oby przełomowy.

Przez cały mecz wynik oscylowały wokół remisu. Każda z drużyn tylko dwukrotnie zdołała wypracować sobie dwie zaliczki. Przed przerwą było to udziałem KSSPR Końskie. Po karnym Matyjasika goście wygrywali 4-2 (potem 5-3), a Olimp za sprawą Dziurgota i Mierzwińskiego doprowadził do remisu 5-5. Z kolei w 21. min Maleszak trafił na 9-11, a Matyjaszek na 10-12. Tym razem do remisu doprowadzili Turyniewicz i Piech.

Zaraz po przerwie na listę strzelców wpisali się Piech oraz Baran i Olimp wygrywał 16-14. Z kolei po serii trzech trafień z rzędu w tym ostatniego Prokopa było 20-18 (40. min) i jeszcze po rzucie Maciejewskiego 21-19. Rywal odrobił straty, a nawet wygrywał 26-25, ale to on uratował punkt.

Olimp Grodków - KSSPR Końskie 27-27 (14-14)

Olimp: Zając, Madaliński - Baran 5, Maciejewski 1, Dziurgot 3, Chmiel 3, Mierzwiński 2, Gradowski 3, Bujak, Ogorzelec, Piech 4, Świerczyński 1, Turyniewicz 1, Prokop 4. Trener Michał Piech.

Końskie: Wnuk, Szot - Sękowski 3, Słonicki 2, Maleszek 3, Pilarski, Jamioł 1, Matyjasik 9, Napierała 2, Mastalerz 2, Gasin, Rutkowski, Smołuch 5. Trener Michał Przybylski.

Sędziowali: Damian Demczuk i Tomasz Rosik (Lubin).
Kary: Olimp - 8. min; Końskie - 6. min.