Jeździectwo. Dobre skoki Piotra i Moniki Morsztyn

Piotr Morsztyn
Piotr Morsztyn Archiwum
Z bardzo dobrej strony pokazał się zawodnik KJ Osadkowski Jakubowice podczas trzygwiadkowych zawodów w skokach przez przeszkody CSI w San Giovanni. W finale GP zajął 7. miejsce.

Zawody Riviera Sun Tour były jednocześnie etapem kwalifikacji olimpijskiej do Rio, a cała rywalizacja trwała kilkanaście dni. Morsztyn startował w kilku konkursach na koniach Alaska, Juranda, Osadkowski Key Leena i Osadkowski Van Halen. Na Casquin skakała z kolei Monika Morsztyn.

Od początku spisywali się bardzo dobrze. M. Morsztyn pierwszego dnia zajęła 3. miejsce w konkursie 120cm, opolanie czysto skali w konkursie 135, a P. Morsztyn na Juranda zajął 9. miejsce. Najlepiej spisywał się Osadkowski Van Halen, który w większości mocno obsadzonych konkursów plasował się w czołówce, a kwalifikacje do konkursu Grand Prix ukończył na 10 lokacie.

M. Morsztyn po dwóch fazach parkuru 125 cm w ramach CSI1* uplasowała się na 11. miejscu. Z kolei na przeszkodach o wysokości 140 cm szóste miejsce, a pomimo zrzutki czternaste w konkursie - 145 cm zajął P. Morsztyn. Z kolei M. Morsztyn pokonała parkur dodatkowego konkursu (125 cm) bez błędów, a czas pozwolił jej uplasować się tuż za podium.

W najważniejszym konkursie Grand Prix startując na Osadkowski van Halen P. Morsztyn ponownie uplasował się wysoko i z wynikiem 0/4 pkt karne (w drugiej rundzie) był siódmy. Tylko trzem parom udało się zachować "czyste" konto, a najszybciej parkur pokonał Irlandczyk Niall Talbot.
Tymczasem w w Jaszkowej rozegrano finał Halowego Pucharu Polski. W konkursie dwunawrotowym zaliczanym do cyklu w stawce amatorów druga była Karolina Godoś (Cappone) z KJ Royal Opole, natomiast piąty wynik uzyskał Henryk Polednia (Turbud Consul) z KJ Turbud Brzeg. Z kolei szósta w stawce juniorek była na Chelesa Blue Joanna Marciniak (KJ Metpol Grodziec).

W klasyfikacji generalnej Polednia zajął drugie miejsce i zgromadził w sumie 82 punkty. Wygrał z ośmioma "oczkami" więcej Robert Hestkowski (JKS Robsonów). Jako ósma cykl zakończyła Godoś (53 pkt). Z kolei juniorka Marciniak uzyskała czwarty rezultat, a do podium zabrakło jej 12 punktów.