Już pod koniec wakacji – Brzeskie Dni Fantastyki. Twórcy z YouTube, uznani pisarze i masa atrakcji w Brzegu!

MW
Udostępnij:
Dla Brzeżan sierpień zapowiada się bardzo ciekawie, a to za sprawą planowanego festiwalu szeroko pojętej fantastyki. Organizatorzy zaplanowali na Zamku Piastów Śląskich szereg atrakcji, które przyciągnąć mają fantastów z całego regionu, a nawet sąsiednich województw. Wśród nich wymienić można animacje i warsztaty dla dzieci, ogromną salę z grami planszowymi dla osób w każdym wieku, a do tego oldschoolowe konsole i komputery, na których można będzie zagrać w kultowe gry w formie elektronicznej.

Ci bardziej wprawieni, zmierzą się w turniejach w gry komputerowe i planszowe, a także w turnieju w drugą najpopularniejszą na świecie grę karcianą Yu-Gi-Oh! TCG. Oprócz tego uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach terenowych oraz sesjach RPG.

Poza wyżej wymienionymi atrakcjami, podczas BDF spotkamy uznanych pisarzy, m.in. Roberta M. Wegnera, Martę Kisiel, Andrzeja Ziemiańskiego, Jakuba Ćwieka, Milenę Wójtowicz i Tomasza Duszyńskiego. Będzie można wypytać ich o plany literackie i ich książki, a także otrzymać autograf. Oprócz pisarzy, na Festiwalu pojawią się twórcy gier planszowych i komiksów, wystawcy, wydawnictwa, prelegenci prowadzący ciekawe panele dyskusyjne, kuźnia na żywo a także Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wiwern, która rozbije obóz, gdzie przeprowadzi pokazy i warsztaty dawnych sztuk rycerskich i rzemieślniczych.

Kolejnymi gwiazdami Brzeskich Dni Fantastyki będą znani twórcy internetowi – G.F. Darwin oraz PoGraMy. Darwini to grupa filmowa, która nagrała takie hity jak „Orki z majorki”, czy całą serię filmów „Wielkie Konflikty”. PoGraMy to kanał, na którym - w towarzystwie przeróżnych gości - pokazywane są gry planszowe.

„To wydarzenie nie tylko dla Brzeżan, ale też fanów fantastyki z całej okolicy” – mówi jeden z organizatorów – „Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bo każdy znajdzie coś dla siebie!” I faktycznie, Brzeskie Dni Fantastyki zapowiadają się bardzo interesująco, szczególnie, że wejście na teren festiwalu jest całkowicie darmowe. Należy jedynie pamiętać o tym, aby przy wejściu pobrać od organizatorów specjalną opaskę umożliwiającą przebywanie na terenie imprezy.

Brzeskie Dni Fantastyki zakończą się koncertem muzyki dawnej, która wpisuje się idealnie w klimat wydarzenia, a zaraz po nim, odbędzie się pokaz kina plenerowego w brzeskim amfiteatrze, który niedawno przeszedł gruntowny remont.

Festiwal, którego organizatorami są Stowarzyszenie FaQHis, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Piastów Śląskich oraz Brzeskie Centrum Kultury, nie mógłby się odbyć, gdyby nie nieoceniona pomoc Grajcowni, Księgarni Sowa, Planszostrady oraz organizacji RetroSfera. Za projekt loga oraz oprawę graficzną, odpowiedzialne jest Studio Circle.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową:
brzeskiednifantastyki.pl

Wywiad z Pauliną Gałązką o "Dziewczynach z Dubaju" i "Furiozie"

Wideo