Kajakarstwo. Juniorzy wrócili do Opola z medalami

Daniel Słomian, Robert Świerc, Mateusz Szkudlarek oraz Patryk Lenski w osadzie K-4 zdobyli srebro. Klubowe
Na torze w Poznaniu rywalizowano o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i mistrzostw kraju juniorów.

Wśród uczestników nie zabrakło opolan, a trzy srebrne i jeden brązowy medal wywalczyli zawodnicy Opolskiego Towarzystwa Kajakowego Opole. Worek z medalami otworzyli juniorzy młodsi Daniel Słomian, Robert Świerc, Mateusz Szkudlarek oraz Patryk Lenski, którzy w osadzie K-4 na dystansie 500 metrów ulegli tylko czwórce Poznani Poznań. Do złotego medalu naszym zabrakło niespełna 0,6 sekundy.

W drugim swoim starcie na dystansie 5000 metrów w kategorii K-2 płynęli Słomian oraz Świerc i znów nie dopisało im szczęście. Po pierwszym nawrocie zerwał się bowiem ster w ich kajaku. Pomimo to walczyli do końca, płynąc ponad 3000 metrów uszkodzonym kajakiem i ostatecznie finiszowali na 3. miejscu. Szkudlarek z Lenskim próbowali swoich sił w konkurencji K-2 na dystansie 1000 metrów. Po ciężkim półfinale zakończonym awansem, w biegu o medale wywalczyli 8. lokatę.

Równą formę zaprezentowały juniorki OTK w konkurencji K-2 na dystansach 500 i 1000 metrów. Natalia Winter wraz z Pauliną Markiewicz wywalczyły dwa srebrne medale. Ta druga rywalizowała jeszcze na dystansie 200 metrów w „jedynkach”, jednak dwa wcześniejsze starty dały się jej wyraźnie we znaki. W efekcie do medalu na sprinterskim dystansie zabrakło jej 0,8 sekundy i wywalczyła 6 miejsce.

Nieco gorzej poszło młodszym kajakarkom OTK: Martynie Leśniak (w K-1 na 3000 metrów zajęła 13 miejsce) oraz Karolinie Juźwiak i Magdalenie Przybyle (w C-1 na dystansach 500 oraz 3000 metrów, zajmując odpowiednio 10 i 9 miejsce oraz 13. i 12.). Obie walczyły w ramach OOM.

Na poznańskiej Malcie pływał także zawodnik Gwardii Opole Adam Kalus. Nasz junior startował w konkurencji K-1 na 200 metrów, a w finale zajął 7. lokatę. Nieco lepiej poszło mu na 500 metrów, gdyż finiszował jako szósty. Na dystansie 1000 m awansował z kolei do finału B. Był trzeci i w ogólnej klasyfikacji mistrzostw kraju dało mu to 12. pozycję.