Kajakarstwo. Osady AZS-u PO i OTK Opole po mistrzowskim starcie

Karolina Markiewicz i Zuzanna Wolbach (ubrane na czarno).
Karolina Markiewicz i Zuzanna Wolbach (ubrane na czarno). OTK Opole
Opolscy kajakarze odwiedzili Wolsztyn, gdzie na jeziorze Wolsztyńskim na dystansie 10 km ścigali się na XXXII Długodystansowych Mistrzostwach Polski.

W zawodach udział wzięło ponad 700 zawodników z 64 polskich klubów. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadły kajakarki AZS-u Politechnika Opole. W kategorii seniorek w konkurencji K-1 Zuzanna Wolbach zajęła 4. miejsce, Karolina Markiewicz była siódma, a Emilia Wlazińska i Izabela Borgieł uplasowały się odpowiednio na 12. i 13. miejscu. Znacznie lepiej akademiczkom poszło w osadzie K-2. Wolbach z Markiewicz stanęły na drugim stopniu podium i wywalczyły tytuł wicemistrzyń Polski na tym dystansie.

W kategorii seniorów w konkurencji k-1 startował Michał Bil, który uplasował się na 5. miejscu, a w k-2 ze swoim klubowym kolegą Marcinem Przypadło wśród seniorów przypłynęli na 3. pozycji i zdobyli brązowy medal. Ostatni z zawodników AZS-u kanadyjkarz Grzegorz Szpynda przypłynął na 4. miejscu w konkurencji C-1 . Nieco gorzej podczas zawodów wypadli reprezentanci Opolskiego Towarzystwa Kajakowego, którzy nie zdobyli medalu, ale "wysoko punktowali".

W konkurencji K-2 juniorek młodszych Aleksandra Buczek z Martyną Leśniak zajęły 5. miejsce, podobnie jak w K-2 juniorek Paulina Markiewicz w osadzie z Natalią Winter. Ponadto Winter w K-1 była 10. Kanadyjkarz Krzysztof Bil indywidualnie był szósty w gronie juniorów, a Cezary Ostrowski w K-1 seniorów był 11. Wreszcie w C-1 juniorek młodszych Karolina Jóżwiak była 8., a Magdalena Przybyła zajęła 9. pozycję.

Trzech zawodników OTK wystartowało w kategorii K-1 juniorów młodszych. Najlepszy z nich gdzie Daniel Słomian był 8., Patryk Lenski- 9., a Mateusz Szkudlarek - 18.