Karate. Mistrzowski dorobek Opolan

Finałowa walka braci Chmielewskich z Kędzierzyna-Koźla.
Finałowa walka braci Chmielewskich z Kędzierzyna-Koźla. Fot. Archiwum klubowe
Juniorzy młodsi z naszych klubów zaliczyli bardzo dobry strat.

W Cieszynie rozegrano Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w karate WKF. Na starcie stanęło 180 karateków z 34 klubów, a Opolszczyznę reprezentowało pięć ośrodków.

Osiem medali wywalczyli karatecy Zarzewia Prudnik. Katarzyna Dubel sięgnęła po złoto w kata indywidualnym, Sebastian Kubatek wygrał kumite (68 kg), a Przemysław Chmielewski (na co dzień Szkoła Karate Funakoshi z Kędzierzyna-Koźla) wygrał kumite (-84 kg), po finałowej walce ze swoim bratem Mateuszem. Z kolei Dawid Srokowski wywalczył srebro w kata, Maciej Semak (Szkoła Karate Bushido z Kędzierzyna-Koźla) przegrał dopiero w finale, a Michał Jaśkowiec zdobył brąz w kumite (-76 kg).

Wreszcie drużyna juniorów młodszych zdobyła brązowy medal w walkach. Zarzewie w klasyfikacji medalowej zajęło 2. miejsce, a szósty był w niej Nidan Zawadzkie. Jego zawodnik Bartłomiej Barański sięgnął po złoto w walkach (-75 kg), a Natalia Szponder była najlepsza w kumite (-48 kg). Do kolekcji medalowej brąz w kata (- 68 kg) dorzucił jeszcze Dariusz Sworeń, a także drużyna Nidanu w kata.

Dwa krążki przywiózł Klub Karate Shotokan Krapkowice. Złoty medal przypadł drużynie (Łukasz Szetela, Mateusz Wandrowski i Patryk Wocka), a srebrny Wandrowskie w kumite (- 60 kg).

Bardzo dobry występ Opolanie okrasili jeszcze wieloma miejscami punktowanymi. W sumie zdobyli 52 "oczka" z tego Zarzewie - 33 pkt i Nidan - 17.