Kolarstwo. Zawodnicy Wibatechu Brzeg mają za sobą pierwsze występy

Marcin Wolski dobrze spisał się w wyścigu Paryż-Evreux, w którym zajął 9. miejsce. Sławomir Jakubowski
Po zgrupowaniu we Włoszech kolarze pierwszej grupy zawodowej z Opolszczyzny (w tym roku jest sześć polskich) swój drugi sezon w zawodowym peletonie rozpoczęli we Francji, biorąc udział w dwóch imprezach na północy tego kraju.

Pierwszą był liczący 157 km wyścig Paryż - Evreux. Był on o tyle trudny, że na ostatnim fragmencie trasy kolarze pokonywali trzy razy stromy prawie kilometrowy podjazd.

Zawodnicy Wibatechu, a zwłaszcza Marcin Wolski i Jakub Średziński, jechali bardzo aktywnie. Podczas decydującej akcji byli w pierwszej grupie.

Wygrał były mistrz Francji Samuel Plouhinec (Peltrax-CS), a Wolski finiszował dziewiąty. W czołowej dwudziestce oprócz Średzińskiego znaleźli się jeszcze dwaj inni zawodnicy Wibatechu: Paweł Franczak i Marcin Urbanowski.

Drugim startem był udział w znacznie mocniej obsadzonym wyścigu Grand Prix de Lillers (174 km). Tempo było bardzo mocne i peleton porwał się na grupy.

Sześciu zawodników Wibatechu finiszowało w tej trzeciej ze stratą minuty i 22 sekund do zwycięzcy - Francuza Benedicta Daenincka (CC Nogent-sur-Oise). Lokaty kolarzy brzeskiej grupy: 68. Franczak, 73. Wolski, 74. Jakub Kaczmarek, 80. Urbanowski, 87. Łukasz Osiecki, 134. Zbigniew Gucwa. Do mety dotarło 165 startujących.

Kolejny start reprezentanci Wibatechu także mają zaplanowany we Francji w wyścigu Grand Prix Nogent-sur-Oise (17 marca).

Na polskich trasach wystąpią w kryterium w Dzierżoniowie (6 kwietnia) i nazajutrz w wyścigu “Ślężański Mnich" w Sobótce, który będzie oficjalnym rozpoczęciem sezonu szosowego w kraju.