Kolarz z Nysy wicemistrzem Polski

Paweł Franczak jeszcze niedawno ścigał się w barwach Wibatechu Brzeg.
Paweł Franczak jeszcze niedawno ścigał się w barwach Wibatechu Brzeg. Sławomir Jakubowski
W Sobótce zakończyły się mistrzostwa Polski. W wyścigu szosowym ze startu wspólnego srebro zdobył nysanin Paweł Franczak, jeżdżący od niedawna dla ActivJet Team.

W najważniejszej kategorii elity mężczyzn na starcie pojawiło się 81 kolarzy, a wśród nich siódemka z brzeskiego klubu. Najlepszy, ale dopiero 47. był Michał Ziółek. Opolanin stanął jednak na podium. Z minimalną stratą drugi linię mety minął nysanin Paweł Franczak, jeżdżący w barwach ActiveJet Team. Co więcej szósty był inny kolarz rodem z Nysy, który karierę zaczynał w naszym klubie - Leszek Pluciński (obecnie BDC MarcPol). Złoty medal zdobył Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).

Wcześniej rywalizowali orlicy i kobiety. Wśród pierwszych najlepiej z naszych wypadł na liczącej 176 km trasie zawodnik Ziemi Brzeskiej Michał Brauliński. Zajął 39. lokatę w gronie 90 kolarzy, którzy ruszyli ze startu. Jego klubowy kolega Maciej Szczepaniak był 47., a aż sześciu naszych kolarzy nie dojechało do mety. Podobny los spotkał w stawce elity kobiet Agnieszkę Bacińską z Ziemi Brzeskiej.