Kolarze Wibatechu Fuji bez medalu Mistrzostw Polski

Marek Rutkiewicz (z lewej) i Dariusz Batek z pewnością liczyli na swoją lepszą jazdę. Darek Krzywański
Zawodnicy opolskiej grupy Wibatech Fuji nie powalczyli o medal mistrzostw Polski. Druga szansa w niedzielę ze startu wspólnego.

Kolarze Wiesław Ciasnochy z Piątkowic koło Nysy mieli nadzieję na włączenie się do walki o podium, a zwłaszcza na dobrą jazdę rekordzisty kraju w godzinnej jeździe na czas po torze i triumfatora niedawnego kryterium w Krakowie - Andrzeja Bartkiewicza. Niestety zarówno on, jak i Dariusz Batek nie ukończyli rywalizacji, jako dwaj kolarze z 13, którzy wystartowali.

W tej wąskiej grupie specjalistów od samotnej jazdy był jeszcze trzeci z Wibatechowców - Marek Rutkiewicz. Z najlepszymi nie nawiązał jednak walki. Trasę o długości 52 km ukończył w czasie 1.11,21 godziny co było dziewiątym wynikiem. Od podium dzieliło go około dwie minuty.

Tytuł mistrza kraju wywalczył po czwarty w karierze maciej Bodnar. Kolarz grupy Tinkoff o 28 sekund wyprzedził Marcina Białobłockiego (One Pro Cycling). Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice), który stracił do triumfatora 1,29 minuty.

W niedzielę peleton pojedzie wyścig ze startu wspólnego, a będzie w nim siedmiu kolarzy opolskiej grupy.