Komputery dla uczniów za 155 tysięcy złotych

Materiał powstał we współpracy z Gminą Krapkowice
Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Jolanta Myśluk odebrali sprzęt komputerowy z akcesoriami
Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Jolanta Myśluk odebrali sprzęt komputerowy z akcesoriami
7 lipca 2020 r. gmina Krapkowice podpisała umowę na zakup laptopów i tabletów przeznaczonych dla uczniów do realizacji zdalnej nauki w ramach projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”.

Wartość pozyskanego grantu wyniosła 55 000 zł. Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Jolanta Myśluk odebrali sprzęt komputerowy z akcesoriami, który został przekazany do 7 szkół podstawowych.

Przypomnijmy, że jeszcze w kwietniu 2020 r. Gmina Krapkowice pozyskała środki finansowe w kwocie 70 000 zł na podstawie złożonego wniosku do projektu grantowego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 - „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”. Dodatkowo Gmina Krapkowice dołożyła 30 000 zł z własnego budżetu na zakup tabletów i laptopów z przeznaczeniem dla uczniów z rodzin wielodzietnych. Swoją bardzo wymierną pomoc dla uczniów i nauczycieli w podłączeniu do szybkiego Internetu światłowodowego zaoferowała lokalna firma Krapkowickie Sieci Internetowe.

W całej Polsce samorządom przyznano na ten cel ponad 180 mln zł. Gminy i powiaty - w zależności od liczby uczniów - mogły dostać od 35 tys. do 100 tys. zł Pieniądze można przeznaczyć na zakup komputerów, oprogramowania czy też dostępu do Internetu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska