Koronawirus. Opolskie policjantki i krawcowe szyją maseczki, które patrole rozdają na ulicach miasta

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Opolscy policjanci rozdają maseczki na ulicach miasta.
Opolscy policjanci rozdają maseczki na ulicach miasta. Policja
Udostępnij:
Kilkaset maseczek ochronnych rozdali policjanci na ulicach opolskich miast. Akcja jest możliwa dzięki krawcowym i policjantkom, które szyją te elementy ochronne twarzy, część z nich przekazali burmistrzowie Głogówka i Prudnika.

Opolscy policjanci ruszyli z akcją rozdawania maseczek ochronnych na ulicach miasta.

Inicjatywa jest możliwa dzięki zaangażowaniu opolskich krawcowych oraz policjantek, które nieodpłatnie i po godzinach służby, szyją je dla osób potrzebujących.

W pierwszym dniu obowiązkowego zakrywania ust i nosa maseczki rozdawaliśmy m.in. seniorom czy tym, którzy z różnych powodów znajdują się w trudnej sytuacji życiowej - informuje podinspektor Marzena Grzegorczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

W sumie mundurowi otrzymali od krawcowych ponad 300 maseczek ochronnych. Z kolei funkcjonariuszki maseczki szyją po służbie.

Zaangażowałam w to całą rodzinę. Razem ze swoimi córkami i mamą zakasałyśmy rękawy do pracy i już uszyłyśmy blisko 300 maseczek - mówi jedna z policjantek komendy wojewódzkiej.

Z kolei prudniccy policjanci oraz maskotka prudnickiej policji sierż. Prudek w ramach walki z koronowirusem rozdali mieszkańcom gminy Głogówek - 200 maseczek oraz informowali ich kiedy i dlaczego należy je nosić.

Sprzęt ochronny przekazał Piotra Bujaka, burmistrza Głogówka.

Policjanci otrzymali również wsparcie od Grzegorza Zawiślaka, burmistrza Prudnika. W tym przypadku jest to pakiet maseczek ochronnych przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców gminy Prudnik.

Przypomnijmy, od czwartku 17 kwietnia jest obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas poruszania się m.in. w przestrzeni publicznej.

Jest to związane z pandemią koronawirusa. Za złamanie obowiązku grozi kara do 500 złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Atak na cywilów pod Zaporożem. Wielu zabitych i rannych

Więcej informacji na stronie głównej Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie