Koszykarki z Brzegu źle zaczęły walkę o 1 ligę

Karolina Kamieniecka zdobyła 13 punktów.
Karolina Kamieniecka zdobyła 13 punktów. Sławomir Jakubowski
Na otwarcie półfinałowego turnieju o awans do 1 ligi kobiet brzeżanki przegrały z AZS-em Katowice 50:65. Mają jednak jeszcze dwa mecze.

Nieco lepsza skuteczność akademiczek, sześć ich "trójek", ale przede wszystkim skrupulatne wykorzystywanie błędów Stali (27 strat brzeżanek) sprawiły, że to katowiczanki wygrały na otwarcie półfinałowego turnieju o awans do 1 ligi kobiet, który rozgrywany jest w Swarzędzu.

Statystyki meczowe były niby zbliżone, ale po czterech kwartach AZS miał na koncie 15 punktów więcej. W głównej mierze zdecydowała o tym pierwsza kwarta, a właściwie jej początek. Brzeżanki grały nerwowo i przez cztery minuty zanotowały cztery straty, Księżopolska-Kotarba została zablokowana, a spudłowały: Witkoś, Teklińska i Mićków. W efekcie katowiczanki prowadziły 11:1.

Po kolejnych błędach naszych koszykarek rywalki odskoczyły na 22:8, a podopieczne Michała Kamienieckiego tylko nieco odrobiły dystans, gdyż wciąż myliły się z dystansu, ale także osobistych. Nawet kiedy przejęły piłkę, oddawały ją lub się myliły. W połowie drugiej kwarty za sprawą Kamienieckiej strata stopniała jednak z 13 do 7 punktów.

Podobnie stało się w kolejnej części, kiedy Mićków doprowadziła do stanu 39:44. Niestety trzy straty i faul w ataku rywalki zamieniły na siedem puntów z rzędu i w 33. min wygrywały już 56:42. W ostatnich czterech minutach brzeżanki pudłowały, gubiły piłkę i zdobyły ledwie punkt.

Źle zaczęły turniej, ale w weekend zagrają jeszcze z Widzewem II Łódź i Liderem Swarzędz. Dwie najlepsze drużyny awansują do finału.

AZS UŚ Katowice - Stal Brzeg 65:50 (24:15, 14:15, 13:9, 14:11)
Stal: Księżopolska-Kotarba, Rorat 6, Teklińska 5, Witkoś 4, Mićków 9 (1x3), Jochańska 6 (1x3), Kamieniecka 13, Błasiak 7, Dzwonek. Trener Michał Kamieniecki.