Krapkowice > High – tech w drukarni

Sabina Kubiciel [email protected] – 077 44 32 596
Fot. Archiwum nto - Tę maszynę Znon Gil też kupił przy wpsraciu z UE
Fot. Archiwum nto - Tę maszynę Znon Gil też kupił przy wpsraciu z UE
Przy drukarni Sady w Krapkowicach stanie nowa hala produkcyjna. Firma chce kupić również nowe urządzenia drukarskie.

Hala będzie miała powierzchnię 390 m kw. i ma stanąć w pobliżu obecnej siedziby firmy.

- Część pieniędzy na tę inwestycję staramy się pozyskać z dotacji unijnych – mówi Zenon Gil, właściciel drukarni. – Nasz wniosek przeszedł już do trzeciego etapu oceny. Mam nadzieję, że podobnie, jak kilka lat temu uda nam się pozyskać unijne dofinansowanie. Wówczas we wniosku podkreślaliśmy, że zakup nowoczesnej maszyny drukarskiej (firma na ten zakup otrzymała z Unii prawie 1,4 mln zł – przyp. red.), był tylko etapem w całym szeregu inwestycji.

Plany inwestycyjne firmy są ambitne. Oprócz hali, z unijnych pieniędzy mają zostać zakupione m.in.: urządzenie do obróbki introligatorskiej, linia do opraw broszurowych książkowych, a także urządzenia i programy niezbędne do zarządzania jakością w drukarni. Całość inwestycji to koszt około 2,5 mln zł.

- Chcemy wprowadzić na rynek oferty na druki z obróbką introligatorską w pełni sterowaną komputerowo – wyjaśnia Zenon Gil. - Pozwoli na zaoferowanie nowoczesnych, atrakcyjnych wizualnie i jakościowo materiałów drukowanych – szczególnie pozycji wydawanych w dużych nakładach.

Linia technologiczna do obróbki introligatorskiej materiałów drukowanych ma szereg możliwości: każde z urządzeń wchodzących w skład linii jest wyposażone w komputerowy system wstępnej konfiguracji: od formatu papieru począwszy, poprzez uwzględnienie rodzaju i grubości stosowanego papieru, po dobranie przez maszynę optymalnej prędkości i innych parametrów procesowych w zależności od rodzaju wykonywanego zlecenia. Urządzenia posiadają pamięć wewnętrzną, w której zapamiętują optymalne ustawienia dla danego zlecenia, co jest istotnym ułatwieniem w przypadku powtórnej realizacji.

 

Nowa linia technologiczna wpłynie na zmniejszenie materiałochłonności oraz ilości powstających odpadów w procesie produkcyjnym. Pozwoli także na zmniejszenie reklamacji, uniknięcia w produkcji wadliwych wyrobów lub wad ukrytych.

- Inwestycje pozwolą nam na zwiększenie zatrudnienia o 3 osoby – mówi Zenon Gil. - Na przestrzeni 5 lat od daty realizacji projektu zatrudnienie wzrośnie docelowo o 4 osoby.

Zdaniem właściciela firmy, jeśli przedsiębiorstwo chce się rozwijać i pozyskiwać nowych klientów musi inwestować w nowoczesne urządzenia, aby móc oferować coraz to nowe produkty.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska