Krystian Brzozowski (z lewej) ma już w dorobku brązowy medal ME.
Krystian Brzozowski (z lewej) ma już w dorobku brązowy medal ME. Klubowe
Krystian Brzozowski z Orła Namysłów jutro wystartuje w mistrzostwach Europy.

Europejski czempionat rozpoczął się wczoraj w fińskiej miejscowości Vantaa.

Opolskim jedynakiem w kadrze narodowej na tej imprezie jest wychowanek Orła - Krystian Brzozowski. Podopieczny trenera Krzysztofa Pawlaka, rywalizujący w stylu wolnym w kat. do 74 kg, na matę wyjdzie jutro.

Brzozowski ma już w dorobku medal mistrzostw Europy, ale to było dość dawno temu - wywalczył brąz w 2006 roku. Czwarty zawodnik igrzysk olimpijskich w Atenach dwa lata temu miał przerwę w międzynarodowych startach. Od roku znów walczy w kadrze narodowej, którą objął Jusup Abdusałamow.

14-krotny mistrz Polski seniorów w ostatnich tygodniach prezentował bardzo dobrą dyspozycję. Na początku lutego zaliczył bardzo udany występ podczas Golden Grand Prix w Paryżu, gdzie zajął 3. miejsce w kat. 74 kg. Tydzień później w prestiżowym turnieju “Dan Kolov - Nikola Petrov" w Sofii zawodnik Orła w swojej kategorii wagowej był drugi (przegrał tylko z zawodnikiem gospodarzy Leonidem Bazanem).
Do Vantaa pojechała 17-osobowa kadra (po 5 zawodników w stylu wolnym i klasycznym oraz 7 kobiet). Wczoraj, w pierwszym dniu mistrzostw, najlepiej spisała się Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa), która zajęła 5. miejsce w kat. do 48 kg.