Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 02godz.
  • 04min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Łagodne wyroki za napad na policjantów

archiwum
Dziś Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał kary w zawieszeniu dla chuliganów.
Dziś Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał kary w zawieszeniu dla chuliganów. Archiwum
Sąd uznał, że lepiej wychowywać młodocianych opryszków, niż zamykać ich w więzieniu.

Wszystko odbyło się 16 marca 2010 roku w Koźlu Porcie, osiedlu Kędzierzyna-Koźla słynącego z niechęci do mundurowych. W tamtejszej knajpie imprezowało trzech mężczyzn: 20-letni Przemysław L., i Mateusz B. oraz 19-letni Radosław L. W pewnym momencie ten pierwszy wziął od Mateusza B. telefon i zadzwonił na policję. Dyżurnemu powiedział, że jest poszukiwany i teraz czeka na nich w barze.

Mężczyzna rzeczywiście był poszukiwany, bo nie stawił się do więzienia. Potem powiedział kompanom, że muszą się napić, bo zaraz go zatrzymają.

Policjanci i strażnicy miejscy przyjechali o 23.10. Przemysław L. czekał już przed barem, asystował mu Mateusz B. Kiedy podjechał radiowóz, ten pierwszy pokazał funkcjonariuszom środkowy palec. Obaj zaczęli też w wulgarny sposób wyzywać policjantów. Wywiązała się awantura. Wówczas z baru wyszedł Radosław L. Podbiegł z krzykiem do policjantów i dwóch z nich przewrócił. Potem chuligani zaczęli bić i kopać mundurowych, ci wezwali posiłki. Kiedy policjanci zakładali kajdanki Przemysławowi L. i jego bratu Radosławowi, do jednego ze stróżów prawa podbiegł Mateusz B. i kopnął go w brzuch.

Mężczyźni krzyczeli też do policjantów, że załatwią ich jak Dziubę i Zająca (to dwaj policjanci skazani przez sąd za przekroczenie uprawnień podczas interwencji w Koźlu Porcie).

Już pod komisariatem Przemysław L. kopnął dwukrotnie jednego z policjantów.

Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu skazał wszystkich chuliganów na wyroki w zawieszeniu, mimo tego, że wszyscy byli już wcześniej karani. Przemysław L. i Mateusz B. dostali po 1,5 roku więzienia, z kolei Radosław L. usłyszał wyrok roku i 2 miesięcy więzienia. Sąd zawiesił im wykonanie kary na 4 lata. W uzasadnieniu podał m.in., że w przypadku młodocianych przestępców kara ma mieć wymiar wychowawczy, a nie represyjny. Poza tym po rozróbie cała trójka była aresztowana.

Od wyroku odwołała się prokuratura, która twierdzi, że sprawcy nie zasłużyli na kary w zawieszeniu. Według śledczych, oskarżeni wykazali się niespotykanym lekceważeniem dla ładu i porządku publicznego, zaatakowali funkcjonariuszy bez powodu, zrobili to w miejscu publicznym, przy świadkach.

Dziś Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał jednak kary w zawieszeniu dla chuliganów.

Wideo

Komentarze 19

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Jak kopniesz psa(nie mam tu na myśli policji), to idziesz do więzienia, jak kopniesz "psa" to sąd cię potraktuje ulgowo. To jaki to sąd? A może by tak koledzy "psów" w odpowiedni sposób potraktowali tych zawieszonych? byłem w USA i wiem jak to powinno sie skończyć...z pozytkiem dla normalnych obywateli tego państwa. Bo nie mojego.!!!

o
obywatel

Za pobicia powiny być surowe kary i nie wazne czy to jest obywatel czy fukcjonariusz. Ci policjańci zostali napadnięci w czsie służby i takie zachowanie powinno być kadrane z całą surowością prawa a nie pokiwanie tylko paluszkiem. panie Ławnik a skąd pan wie czy ci policjańci nie nakeżą do tych pożądnych co starają pracować jak najlepiej, i jak oni mają to robić jeżeli nie mają żadnej ochrony prawnej. Służba służbą ale przecież oni tez maja rodziny,a taki ment z portu który czuje sie bezkarnie to posunie sie jeszcze dalej . Sądy i prokuratura nie pracują jak powinneco pokazują afery, wyrok za pobicie w zawieszeniu a za kradzież soku lub jazde na rowaerze po dwóch piwach pudło.TO Jest PARANOJA!!!!!

Ł
ŁAWNIK
Ty "ławnik" ile ty latek przegarowałeś ? Na ławnika to ty mi raczej wyglądasz ale takiego spod celi (cweli jak wolisz)

Czyżbym was uraził , szanowni koledzy ?
Z kontekstu wyrywacie jedynie to co dla was wygodne.
Nie mijam się z prawdą , pisząc o braku akceptacji przestępstw , takich jak pobicia , łapówkarstwo i inne niegodne czyny / np. napad na kantor/ z udziałem policjantów.
Drwiną jest oczekiwanie od przełożonych policjantów, że ci mieliby nie wydalać ze słuzby sprawców tych dokonań.
Dziwią mnie wypowiedzi tych , którzy dziwią się , że każdy wyrok skazujacy policjanta , skutkuje wydaleniem ze służby / tak stanowi ustawa/, każdy policjant jest tego świadomy , zatem o co te larum ?.
Spokojniej i ciszej.
SĄDY WIEDZĄ CO CZYNIĄ.
Czyszczą środowisko cywilne jak i mundurowe. Każde przestepstwo jest przestępstwem , a to ze skazany cywil nie wylatuje z pracy , a skazany policjant wylatuje ze słuzby , to własnie dowód różnicy miedzy pracą a służbą.
Zamiast pluć na monitor można wybrać pracę rezygnując ze służby.
KŁANIA SIĘ POTRZEBA CZYTANIA USTAWY O POLICJI PANOWIE.
Żadne tutaj nagonki na pozostałości starego ustroju nie pomogą.

NIE BIĆ, NIE KRAŚĆ, NIE NAPADAĆ, NIE BRAĆ ŁAPÓWEK......................... a wtedy służba bezproblemowa i spokojna, czego życzę szczerze i z całego serca, porzadnym policjantom.

/niech wam będzie "ŁAWNIK"
czy to jednak istotne , kto ?, chodzi o meritum zagadnienia.
W
Wańka -wstańka
Chcieliście unii to ją macie .Unijne standardy i wszystko jasne.
Jak widać są jeszcze tacy którzy tęsknią za standardami sowieckimi .
Gułag i zsyłka na białe misie - to by ci odpowiadało ???
G
Gość

Osobliwy wyrok sądu. Jak szanować państwo, które nie broni swoich funkcjonariuszy. Sąd wyraźnie bawi się w liberała kosztem policji. Ciekawe jaki był by wyrok gdyby bandyci skopali sędziego?

r
remi

czy to nie był przypadkiem ten sam sędzia, który orzekał w sprawie policjantów Dziuby i Zająca?
to jakaś paranoja co się dzieje w polskim wymiarze tzw. sprawiedliwości

A
Anga

Nóż się w kieszeni otwiera!!
Jak ma być dobrze, kiedy sąd wypuszcza takich gnojków na wolność!!

k
kt24

Wychłostać i wypuśćić !!!
I wszyscy zadowoleni są :-)))

p
poco

Jak by wszystkich komunistów odsunięto z kierowniczych stanowisk w 1989 roku tak jak zrobili to Czesi to prawo konstruowała by inna ekipa a tak to mamy prawo do banii konstytucja do banii .Więzien ma stawkę żywieniową większą jak dziecko w domu dziecka lub rodzice zasiłku rodzinnego.

o
obywatel
Z wyrokami sądów się nie dyskutuje. Policjanci , bez względu na podobne sprawy , powinni i muszą swoje zadania wykonywać sumiennie , do takiej służby się najęli.
Dostali po pysku to i sprawcy dostali wyroki.

Podobnie kilka dni temu w Strzelcach Opolskich , tam jednak to policjantów skazano : jeden drugiemu obiecał flaszkę za to , że załatwi u trzeciego aby ten odstąpił od ukarania mandatem , kierujacego pojazdem / czy kierujacej pojazdem/ , za wykroczenie drogowe.

PRAWO JEDNAK U NAS DZIAŁA, czy wszystkich dotyka jednakowo w kwestii kar ?.
To już sprawa niezawisłych sądów a w ich składach durnie nie zasiadają.

Raz policjant na ławie, raz cywil.
W wielkopolsce ostro potorbowali policjanci młodzieńca i co ? , zaraz larum bo niewinnych gliniarzy ktoś pomawia , a tam połamane nogi i przekroczeniem uprawnień smierdzi na odległość . Nasuwa sie pytanie - TO JAKIE TAM WYROKI POWINNI OTRZYMAĆ POLICJANCI.

Panowie krzykacze ! proponuję " ciszej". Sądy wiedzą jak pracować.

Właśnie o to wam chodzi aby było ciszej - ciszej ze wszystkim, o Amber Gold, likwidacji stoczni polskich, likwidacji 3 tyś etatów (!) w polskiej policji, o Wycieczce Tuska do Machu Picchu z całą rodzina za pieniądze podatników, aferach Misiaka, Kudryckiej, Atamanczuka, Sawickiej itd.. Zreszta pisac mozna by bez konca. Zakładam ze nick nie jest przypadkowy - na razie sady tak pracuja ze strach wyjsc na osiedle, ulicę. Plichta ma dwiescie wyroków w zawieszeniu i z tym sady nic nie robią. Wiec pytam: Sady wiedzą jak pracować? Zart, niestety ten z z gatunku ponurych..
Bandyta poszukiwany decyzją takiego Sadu jawnie lekcewazy porzadek prawny, zniewaza policjantów i jest ok? Sad wie co robi? Pana wypowiedz to kompromitacja.
Wracajac do policjantów - dlaczego pan, taki zorientowany, nie powie, że wyrok - jakikolwiek, nawet w zawieszeniu, automatycznie oznacza dal policjanta wydalenie ze służby? Podczas gdy ci bandyci "pewnie z dobrych domów" mają wyroki to w d*** - ot i całe sądy.
A
Aleg

a ja myślę,że zapadł taki niski wyrok bo chłopaki byli z tzw "dobrych domów"

ł
ławnik
..to jest SKANDAL! W jakim kraju my żyjemy? Czy ci sedziowie maja cokolwiek w głowach? Gdzie wasze doświadczenie życiowe, ktre winno isc w parze z przestrzeganiem prawa przy ferowaniu wyroków? nic dziewnego, skoro panów Zajaca i Dziubę załatwiono w ten sposób..Panowie Policjanci z K-Koźle - DAJCIE SOBIE SPOKÓJ, tak bedzie do czasu az sedziego spiorą jak w Prudniku, wtedy miłośc się skończy..

Z wyrokami sądów się nie dyskutuje. Policjanci , bez względu na podobne sprawy , powinni i muszą swoje zadania wykonywać sumiennie , do takiej służby się najęli.
Dostali po pysku to i sprawcy dostali wyroki.

Podobnie kilka dni temu w Strzelcach Opolskich , tam jednak to policjantów skazano : jeden drugiemu obiecał flaszkę za to , że załatwi u trzeciego aby ten odstąpił od ukarania mandatem , kierujacego pojazdem / czy kierujacej pojazdem/ , za wykroczenie drogowe.

PRAWO JEDNAK U NAS DZIAŁA, czy wszystkich dotyka jednakowo w kwestii kar ?.
To już sprawa niezawisłych sądów a w ich składach durnie nie zasiadają.

Raz policjant na ławie, raz cywil.
W wielkopolsce ostro potorbowali policjanci młodzieńca i co ? , zaraz larum bo niewinnych gliniarzy ktoś pomawia , a tam połamane nogi i przekroczeniem uprawnień smierdzi na odległość . Nasuwa sie pytanie - TO JAKIE TAM WYROKI POWINNI OTRZYMAĆ POLICJANCI.

Panowie krzykacze ! proponuję " ciszej". Sądy wiedzą jak pracować.
j
jas

Przecież w Stanach Zjednoczonych Ameryki Pólnocnej kraju wzorcowej demokracji i wolności obywateli takie gnojki już by nie żyli.Czyli nasza demokracja sądowa nie działa

a
andrzej

napisze to raz jeszcze sad, ktory wydaje tego typu wyroki nie jest godny nosic na szyi orla w koronie, to nie sad a blazenada

G
Gość

Chcieliście unii to ją macie .Unijne standardy i wszystko jasne.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3