Lekcja solidaryzmu z tymi, którzy mają gorszy świat. W Głubczycach odbył się festiwal integracji Bez Barier

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Było pięknie i kolorowo. W Głubczycach po raz kolejny odbył się festiwal integracji "Bez Barier".
Było pięknie i kolorowo. W Głubczycach po raz kolejny odbył się festiwal integracji "Bez Barier". Mateusz Kitka
Tańce, wykonania znanych i autorskich piosenek oraz wspaniałe kreacje artystów. Pięknie i kolorowo było podczas 19. edycji festiwalu integracji „Bez Barier”. Na scenie zaprezentowali się niepełnosprawni oraz ich zdrowi koledzy.

W ramach festiwalu odbyły się dwa koncerty. Na scenie mieli szansę zaprezentować się niepełnosprawni z przedszkoli i szkół z oddziałami integracyjnymi oraz ich zdrowi rówieśnicy. Wystąpiła także starsza młodzież i dorośli z różnego rodzaju placówek szkolnych, instytucji samopomocowych i stowarzyszeń.

- Razem na scenie we wspólnocie, niepełnosprawni i zdrowi. Tutaj niepełnosprawność nie jest ułomnością, a staje się wartością. Dzieci, młodzież i dorośli. Swoista lekcja empatii, zrozumienia, przyjaźni i miłości. – mówi Maria Farasiewicz, główna organizatorka wydarzenia, społecznik.

Tegoroczna edycja wydarzenia poświęcona była Publicznemu Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka z oddziałami integracyjnymi w Głubczycach oraz Specjalnemu Ośrodkowi Wychowawczemu w Głubczycach.

Festiwal „Bez Barier” jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeń w naszym kraju. Od lat przyciąga wielu uczestników nie tylko z województwa opolskiego, ale też z całej Polski.

Pomysłodawczynią i prowadzącą tego cyklicznego wydarzenia jest Maria Farasiewicz, nauczycielka języka polskiego z ZSM w Głubczycach. Festiwal „Bez Barier” organizuje już od dwóch dekad.

Organizatorka podkreśla, że celem festiwalu jest nie tylko przełamywanie barier osób niepełnosprawnych, ale także zwiększanie świadomości społecznej osób zdrowych.

- Integracja na scenie jest szczera, prawdziwa i autentyczna. Niestety, w realnym świecie pozostało jeszcze wiele barier do pokonania, zwłaszcza tych mentalnych. – dodaje Maria Farasiewicz.

od 12 lat
Wideo

Zabrze Wystawa Beksinski rzezba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska