Lekkoatletyka. Bracia Błazińscy na podium I Półmaratonu Opolskiego

Bracia Marcin (nr 95) i Adrian (nr 77) Błazińscy na starcie I Półmaratonu Opolskiego. fot. Sławomir Jakubowski
W niedzielę (26.09) w Opolu odbył się I Półmaraton Opolski. Na starcie biegu stanęło 137 uczestników.

Na starcie imprezy, której organizatorem był Opolski TKKF stanęło 137 uczestników. Mieli do przebiegnięcia 21,095 km. Start i meta znajdowała się na rynku, a trasa wytyczona była głównie po wałach Odry i kanału ulgi.

Zawody zakończyły się triumfem Marcina Błazińskiego (Meble Kler Dobrodzień), który niedawno zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 10 km. Osiągnął on czas 1.07,26

- Jestem trochę zmęczony i nie przygotowywałem się do tej "połówki“ - przyznał pochodzący z Wawelna zwycięzca. - Uzgodniłem z trenerem, że pobiegnę, a jeśli coś pójdzie nie tak, to zejdę z trasy po 10 kilometrach.

Na najniższym stopniu podium znalazło się miejsce dla starszego brata Marcina - Adriana reprezentującego LZS Komprachcice (czas 1.15,06). Przedzielił ich Ukrainiec Leonid Rybak.

- Trochę jestem w cieniu brata - ocenił A. Błaziński. - Zamierzam go jednak gonić. Na razie podejmę próby na 10 kilometrów.

Tuż za podium uplasował się Jerzy Siemaszko z Opola, a dziewiąte miejsce zajęła Wioletta Uryga z Kluczborka (była druga wśród kobiet za Ukrainką Iloną Barwanową, która w klasyfikacji generalnej była szósta).

Dobre siódme miejsce przypadło opolaninowi, najmłodszemu z biegającego klanu Uciechowskich - Marcinowi.
- To już mój czwarty półmaraton - zaznaczał Uciechowski.

- Nie zamierzam jednak biegać pełnego maratonu wcześniej jak za dziesięć lat. Na razie skupiam się na bieżni i na dystansie 800 metrów.