Łucznictwo. Medale w kraju i za granicą

Archiwum
Archiwum
Milena Barakońska trzecia w drużynie w Turcji, a zespół młodzików Chrobrego Głuchołazy trzeci w mistrzostwach kraju.

Kobieca reprezentacja Polski zajęła 3. miejsce w zawodach w tureckiej Antalyi, a w składzie były Milena Barakońska (obuwnik Prudnik) oraz Sylwia Zyzańska i Natalia Leśniak. Nasze łuczniczki ustąpiły tylko najlepszym w stawce Niemkom oraz drużynie tureckiej. Leśniak, która po kwalifikacjach zajmowała dziewiątą lokatę, wygrała natomiast strzelania indywidualne, pokonując w finale Niemkę Karinę Winter.

W Pińczowie o medale mistrzostw Polski rywalizowali z kolei młodzicy. Jeden zdobyła dla naszego regionu drużyna chłopców Chrobrego Głuchołazy w składzie Kamil Ganczarski, Damian Sobkowicz i Michał Roner. W rundzie finałowej pokonali oni Sagit Humniska, aby w półfinale ulec późniejszym triumfatorom z Talentu Wrocław. Opolanie stanęli tym samym na trzecim stopniu podium.
Mikst z Głuchołaz Julia Borkowska - Ganczarski odpadł w 1/8 finału i został sklasyfikowany na 11. pozycji, a indywidualnie w rywalizacji młodzików 16. lokatę zajął ostatecznie Sobkowicz, 18. był Ganczarski, a 26. Borkowska. Lepiej spisała się młodziczka młodsza Obuwnika Weronika Święcka. Po dwóch wygranych pojedynkach w półfinale przegrała ona z późniejszą finalistką Anną Hetman i została sklasyfikowana na 6. pozycji

W sobotę i niedzielę na torach otwartych w Prudniku odbędzie się międzynarodowy ósmy już Puchar Gór Opawskich. Łucznicy będą rywalizować w łukach klasycznych i bloczkowych w kategoriach junior młodszy i senior. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9.00, a zakończenie zaplanowano na niedzielę na godz. 13.00.