Mateusz Pietras
Porażka Magdy Linette w pierwszej rundzie WTA 500 w San Diego
Porażka Magdy Linette w pierwszej rundzie WTA 500 w San Diego PAP/MARCIN CHOLEWINSKI
Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie w San Diego z Ukrainką Martą Kostjuk 6:2, 7:6 (7-5). Wcześniej z turniejem WTA 500 pożegnała się Magdalena Fręch. Tym samym Polki kończą udział w amerykańskiej imprezie.

Polsko-ukraiński pojedynek w San Diego

W inauguracyjnym meczu w San Diego Magda Linette podejmowała Ukrainkę Martę Kostjuk. Obie tenisistki bardzo szybko pożegnały się z tegorocznym US Open. W drugiej rundzie Polka odpadła z Amerykanką Jennifer Brady. Dużo lepiej Linette spisała się w grze podwójnej, gdzie z Amerykanką Bernardą Perą dotarła do ćwierćfinału amerykańskiej imprezy. Natomiast Kostjuk okazała się gorsza z Jeleną Rybakiną. Mecz miał miejsce w pierwszej rundzie nowojorskiego turnieju. Młodsza przeciwniczka także grała w deblu, gdzie odpadła w trzeciej rundzie. Faworytką dzisiejszego spotkania byłą poznanianka, która zajmuje 24. miejsce w rankingu WTA. Zaś 21-letnia rywalka sklasyfikowana jest na 45. pozycji.

Ukraińska dominacja

Mecz rozpoczął się od prowadzenia rywalki, która przełamała Polkę w drugim gemie. Do końca Linette nie potrafiła znaleźć rozwiązania na dobrą i skuteczną grę Kostjuk. W ósmym gemie po raz drugi przegrała własny serwis. Tym samy set zakończył się wynikiem 6:2.

W drugiej odsłonie meczu maiło miejsce, aż sześć przełamań. Od stanu 0:2 dla Polki, szala zwycięstwa przechylała się na stronę Ukrainki, która doprowadziła do remisu. Jednak Biało-Czerwona pokazała wolę walki wygrywając dwa kolejne gemy. Przy stanie 6:5 poznanianka utraciła własny serwis. W tie-breaku przy remisie, dwa kolejne punkty padły łupem Ukrainki, która wygrała w dwóch setach.

To był ostatni występ Magdy Linette w USA w tym sezonie.

Wcześniej z turnieju odpadła druga z reprezentantek Polski - Magdalena Fręch.