Masita Berland Komprachcice - Futsal Team Brzeg 4-6

O piłkę walczą w białej koszulce Marek Zagórski (Futsal Team) ze Stefanem Karnatowskim (Masita Berland) Sławomir Jakubowski
Czwarte, derbowe spotkanie w II lidze futsalu, przyniosło pierwszą wygraną ekipie gości.

Lepiej spotkanie rozpoczęli miejscowi, którzy już w 6 min wyszli na prowadzenie. Szkolny błąd Tomasza Kamińskiego z zimną krwią wykorzystał Michał Nowosielski. W 13 min było już 2-0,a o spory pechu mogli mówić goście. Jakub Łada, który znajdował się w narożniku boiska, nie mając innego wyboru, mocno zagrał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej. Piłka trafiła w nogę jednego z obrońców z Brzegu i wpadła do bramki, a Łada który ostatni dotknął futbolówki, po stronie drużyny atakującej trafił na listę strzelców.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Tomasz Rabanda wyprowadził miejscowych na prowadzenie 3-0. Dopiero wtedy obudzili się przyjezdni, którzy w odstępie dwóch minut doprowadzili do wyniku 3-2. Jeszcze raz zerwali się miejscowi i za sprawą weterana parkietów Tomasza Rabandy, doprowadzili do wyniku 4-2 w 29 min. To było jednak wszystko, na co w tym dniu stać było graczy z Komprachcic. Do końca spotkania trafiali już tylko przyjezdni, którzy dzieki temu odnieśli pierwszą derbową wygraną.Decydujące bramki były autorstwa Tomasza Raczyńskiego. Obie padły w podobnych okolicznościach. Raczyński na pełnym biegu mijał obrońcę gospodarzy i pakował piłkę do siatki, pokonując Karola Skowronka.
- W pierwszej sytuacji bramkarz mógł lepiej się zachować - twierdził Raczyński. - Przy drugiej nie miał już szans. Udała się akcja jeden na jeden. W zasadzie to udała się dwa razy. Generalnie w obydwu przypadkach piłka dobrze leżała mi na nodze. Ale to zasługa całej drużyny, gdyż nasz zespół fajnie się podniósł z wyniku 0-3.
- Chłopcy pokazali charakter - cieszył się Marcin Raczkowski, który wespół z Markiem Zagórskim prowadzi brzeskich futsalistów. - W przerwie powiedzieliśmy sobie parę męskich słów i druga połowa była znacznie lepsza w naszym wykonaniu.

Masita Berland Komprachcice - Futsal Team Brzeg 4-6 (2-0)

1-0 Nowosielski - 6., 2-0 Łada 13., 3-0 Rabanda - 21., 3-1 Szwarc - 25., 3-2 Boczarski - 27., 4-2 Rabanda - 29., 4-3 Boczarski - 33., 4-4 Zagórski - 34., 4-5 Raczyński - 37., 4-6 Raczyński - 39.

Masita: Staroń - Rabanda, Grodzki, Karnatowski, Łada - Skowronek, Wedler, Buhl, Nowosielski, Nesterów, Zyla. Trener Marek Tracz
Team Futsal: Konieczny, Zagórski, Łobodziec, Boczarski, Michalak - Kuczyński, Szwarc, Kucharski, Raczyński, Kamiński. Trener Marcin Raczkowski
Sędziowali: Sebastian Frenke, Tomasz Kąsek (Jastrzębie Zdrój).