TB
Mats Hummels wściekły na sędziego po kontrowersyjnej czerwonej kartce. "Zdecydował o wyniku meczu" Christopher Neundorf via www.imago-images.de/Imago Sport and New
Mats Hummels dostał czerwoną kartkę już w 29. minucie środowego meczu z Ajaksem Amsterdam, który Borussia Dortmund przegrała 1:3. Obrońca był wściekły na sędziego, bo jego zdaniem, oraz w opinii faulowanego Antony'ego, nie zasłużył na wyrzucenie z boiska.

W 29. minucie meczu Borussii Dortmund z Ajaksem Amsterdam Mats Hummels z dużym impetem wykonał wślizg, by przerwać akcję Antony'ego. Brazylijczyk podskoczył nad rywalem, unikając kontaktu. Jednak gdy opadał na murawę, nadepnął na nogę niemieckiego obrońcy. Brytyjski sędzia Michael Oliver, korzystając jeszcze wideoweryfikacji, pokazał piłkarzowi BVB czerwoną kartkę.

- Nie mam pojęcia, jak na poziomie Ligi Mistrzów można dać czerwoną kartkę. Nie mogłem w to uwierzyć, to absurdalnie zła decyzja sędziego. Przesądził o wyniku meczu i myślę, że on o tym wie. Zapytam go o to w szatni, jestem bardzo ciekawy, co zobaczył na powtórce - niedowierzał w rozmowie z DAZN 32-letni Hummels. - Antony sam przyszedł do mnie i powiedział, że to nie był faul na czerwoną kartkę.

Klamka zapadła, a Borussia przegrała u siebie 1:3. Choć to gospodarze wyszli na prowadzenie w 37. minucie za sprawą gola Marco Reusa. Po przerwie bramki zdobywali tylko gracze Ajaksu - Dusan Tadić (72. min), Sebastien Haller (83) i Davy Klaassen (w doliczonym czasie). W efekcie holenderska ekipa prowadzi w grupie C z kompletem 12 punktów. Borussia ma sześć punktów, tyle samo co Sporting, który wygrał w środę z Besiktasem 4:0.

Maty Cash ma już polski paszport, wkrótce powinien zadebiutować w reprezentacji Polski. W serwisie "Transfermarkt" sprawdziliśmy, jaka wygląda wycena obrońcy Aston Villa na tle kadrowiczów. Zobacz najwyżej wyceniany dziesiątkę polskich piłkarzy!