Medalowy plon Orła

Sz
Aż sześciokrotnie stawali na podium zapaśnicy z Namysłowa podczas finałów OOM.

Najpierw podopieczni trenera Krzysztofa Pawlaka zdobyli dwa medale w stylu klasycznym - Łukasz Wiechna wywalczył tytuł mistrzowski, a Marcin Pawlak został wicemistrzem olimpiady. Teraz do tego dorobku dorzucili kolejne "krążki" - trzy złote oraz jeden brązowy.

Swój drugi złoty medal zdobył Wiechna (kategoria 76 kg), pokonując w finale 6:1 Łukasza Skaskiewicza z AKS-u Białogard. Jego wyczyn w wielkim stylu powtórzył Radosław Marcinkiewicz (46 kg). W decydującej walce wygrał z Adrianem Blokiem (Olimpijczyk Bydgoszcz) aż 10:0. Na najwyższym podium stanął również Łukasz Pawlak (54 kg), zwyciężając w finale 8:1 Sławomira Papkę (GLKS Osielsko). Medalowy dorobek opolskiej ekipy uzupełnił brąz Dawida Deforta (również Orzeł), zajmując 3. miejsce (54 kg). O pechu może mówić Marcin Pawlak. Po dwóch wygranych walkach został wycofany z turnieju przez lekarza (kontuzja).

- Tegoroczny medalowy dorobek zapaśników jest większy niż przed rokiem - mówi Michał Jaworski, prezes Okręgowego Związku Zapaśniczego w Opolu. - Wówczas Orzeł zdobył cztery złote medale. Podobnie jak w poprzedniej olimpiadzie i tym razem Orzeł wygrał w punktacji klubowej stylu wolnego. Sześć medali wolniaków i klasyków to nasz największy dorobek medalowy w historii spartakiad i olimpiad młodzieży.
Dobre tegoroczne występy zapaśników Orła Namysłów zostały zauważone przez Polski Związek Zapaśniczy. Do reprezentacji kraju na sierpniowe mistrzostwa Europy kadetów powołanie otrzymało trzech podopiecznych trenera Krzysztofa Pawlaka - Radosław Marcinkiewicz, Łukasz Pawlak oraz Łukasz Wiechna.
- Mam nadzieje, że na Litwie godnie będą reprezentowali barwy narodowe - zakończył prezes Jaworski.