Międzynarodowa konferencja na PMWSZ w Opolu

  Międzynarodowa konferencja na PMWSZ w Opolu

  Edyta Hanszke

  Nowa Trybuna Opolska

  Rektor PMWSZ w Opolu Tomasz Halski z "Pulsem Uczelni".

  Rektor PMWSZ w Opolu Tomasz Halski z "Pulsem Uczelni". ©Paweł Stauffer

  "Jak pisać prace naukowe? Gdzie publikować?" - to temat konferencji organizowanej w piątek przez "Puls Uczelni". Wezmą w niej udział m.in. prelegenci z USA i Białorusi. Początek o godz. 9.00.
  Rektor PMWSZ w Opolu Tomasz Halski z "Pulsem Uczelni".

  Rektor PMWSZ w Opolu Tomasz Halski z "Pulsem Uczelni". ©Paweł Stauffer

  Udział w niej zgłosiło 300 osób. - Takie zainteresowanie to zasługa podejmowanego tematu, o którym mówi się rzadko, a zdobycie wiedzy na ten temat zwykle wiąże się z odpłatnością - wyjaśnia Kamilla Wójt, rzeczniczka prasowa Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu.

  Celem konferencji, organizowanej prze uczelniane czasopismo "Puls Uczelni" jest przekazanie praktycznych wskazówek na temat przygotowywania publikacji do czasopism z listy MNiSzW i JCR przez studentów (młodych naukowców) oraz pracowników szkół wyższych, jak również przybliżenie uczestnikom szerokiego wachlarza czasopism z wysoką punktacją, wydawanych w Polsce;

  Rozpocznie się ona o godz. 9.00 i potrwa do 16.00. 40 procent jej prelegentów pochodzi z zagranicy: USA, Holandii, Niemiec i Białorusi.

  Jednym z gości konferencji będzie prof. John Nezlek - psycholog społeczny, adiunkt w College of William and Mary, autor badań i licznych publikacji w najbardziej renomowanych czasopismach naukowych obejmujących tematykę naturalnych interakcji społecznych, codziennych wahań stanów psychologicznych, pomiaru stanu i cech konstrukcji myślowych, wpływu społecznej nierówności na jednostki i wielopoziomowego modelowania współczynnika losowego. Wybitny specjalista w analizie danych metodą multilevel analysis. Aktualnie stypendysta w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie i Poznaniu.

  Udział w niej weźmie także mgr Małgorzata Krasowska, dyrektor Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, kierownik rekrutacji do programu MBA w Kellogg School of Management w Northwestern University w Stanach Zjednoczonych, specjalistka ds. rozwiązań naukowych w firmie Thomson Reuters, współtwórczyni platformy "Web of Knowledge" wspierającej instytucje akademickie oraz kadry naukowe w Polsce, Europie Środkowej, Ukrainie i Kazachstanie.


  Wykład wygłosi także dr med. Andrzej Szpakow z Uniwersytetu im. Janki Kupały w Grodnie na Białorusi, kierownik Katedry Medycyny Sportowej i Rehabilitacji, zastępca dziekana Wydziału WF ds. Nauki Grodzieńskiego Uniwersytetu Państwowego, autor 150 prac naukowych dotyczących problemów higieny żywienia, medycyny profilaktycznej, sportowej i środowiskowej. Stypendysta Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, członek rad naukowych uznanych czasopism, m.in. w Polsce (Family Medicine and Primary Care Review, Medycyna Środowiskowa), członek Polskiego Towarzystwa Lekarskiego na Grodzieńszczyźnie, zastępca Redaktora Naczelnego kwartalnika Puls Uczelni.

  Z wykładem wystąpi również dr. n. med. Donata Kurpas z PMWSZ w Opolu i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu,adiunkt Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, kierownik Zakładu Nauk Klinicznych i Diagnostyki Medycznej Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, autorka ponad 540 publikacji naukowych, recenzent Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, członek Zespołu interdyscyplinarnego do spraw Programu wspierania infrastruktury badawczej w ramach Funduszu Nauki i Technologii Polskiej, ekspert Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zastępca redaktora naczelnego kwartalnika "Family Medicine & Primary Care Review", recenzent czasopism zagranicznych i krajowych,stypendystka Komisji Fulbrighta, Fundacji SOROS, EURACT, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Funduszu im. E. Niedźwirskiego.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Partnerzy

  Sponsorzy

  gorażdże

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal