Międzynarodowa konferencja na PMWSZ w Opolu

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Rektor PMWSZ w Opolu Tomasz Halski z "Pulsem Uczelni".
Rektor PMWSZ w Opolu Tomasz Halski z "Pulsem Uczelni". Paweł Stauffer
"Jak pisać prace naukowe? Gdzie publikować?" - to temat konferencji organizowanej w piątek przez "Puls Uczelni". Wezmą w niej udział m.in. prelegenci z USA i Białorusi. Początek o godz. 9.00.

Udział w niej zgłosiło 300 osób. - Takie zainteresowanie to zasługa podejmowanego tematu, o którym mówi się rzadko, a zdobycie wiedzy na ten temat zwykle wiąże się z odpłatnością - wyjaśnia Kamilla Wójt, rzeczniczka prasowa Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu.

Celem konferencji, organizowanej prze uczelniane czasopismo "Puls Uczelni" jest przekazanie praktycznych wskazówek na temat przygotowywania publikacji do czasopism z listy MNiSzW i JCR przez studentów (młodych naukowców) oraz pracowników szkół wyższych, jak również przybliżenie uczestnikom szerokiego wachlarza czasopism z wysoką punktacją, wydawanych w Polsce;

Rozpocznie się ona o godz. 9.00 i potrwa do 16.00. 40 procent jej prelegentów pochodzi z zagranicy: USA, Holandii, Niemiec i Białorusi.

Jednym z gości konferencji będzie prof. John Nezlek - psycholog społeczny, adiunkt w College of William and Mary, autor badań i licznych publikacji w najbardziej renomowanych czasopismach naukowych obejmujących tematykę naturalnych interakcji społecznych, codziennych wahań stanów psychologicznych, pomiaru stanu i cech konstrukcji myślowych, wpływu społecznej nierówności na jednostki i wielopoziomowego modelowania współczynnika losowego. Wybitny specjalista w analizie danych metodą multilevel analysis. Aktualnie stypendysta w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie i Poznaniu.

Udział w niej weźmie także mgr Małgorzata Krasowska, dyrektor Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, kierownik rekrutacji do programu MBA w Kellogg School of Management w Northwestern University w Stanach Zjednoczonych, specjalistka ds. rozwiązań naukowych w firmie Thomson Reuters, współtwórczyni platformy "Web of Knowledge" wspierającej instytucje akademickie oraz kadry naukowe w Polsce, Europie Środkowej, Ukrainie i Kazachstanie.

Wykład wygłosi także dr med. Andrzej Szpakow z Uniwersytetu im. Janki Kupały w Grodnie na Białorusi, kierownik Katedry Medycyny Sportowej i Rehabilitacji, zastępca dziekana Wydziału WF ds. Nauki Grodzieńskiego Uniwersytetu Państwowego, autor 150 prac naukowych dotyczących problemów higieny żywienia, medycyny profilaktycznej, sportowej i środowiskowej. Stypendysta Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, członek rad naukowych uznanych czasopism, m.in. w Polsce (Family Medicine and Primary Care Review, Medycyna Środowiskowa), członek Polskiego Towarzystwa Lekarskiego na Grodzieńszczyźnie, zastępca Redaktora Naczelnego kwartalnika Puls Uczelni.

Z wykładem wystąpi również dr. n. med. Donata Kurpas z PMWSZ w Opolu i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu,adiunkt Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, kierownik Zakładu Nauk Klinicznych i Diagnostyki Medycznej Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, autorka ponad 540 publikacji naukowych, recenzent Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, członek Zespołu interdyscyplinarnego do spraw Programu wspierania infrastruktury badawczej w ramach Funduszu Nauki i Technologii Polskiej, ekspert Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zastępca redaktora naczelnego kwartalnika "Family Medicine & Primary Care Review", recenzent czasopism zagranicznych i krajowych,stypendystka Komisji Fulbrighta, Fundacji SOROS, EURACT, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Funduszu im. E. Niedźwirskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska