Mieszkańcy gminy Turawa protestowali w centrum handlowym

Redakcja
Sprzeciw wobec planu poszerzenia Opola wyrazili w centrum handlowym Turawa Park mieszkańcy gminy Turawa, do których solidarnie dołączyli mieszańcy i włodarze innych gmin, także objętych tzw. planem Wiśniewskiego.

Wójt gminy Turawa, Waldemar Kampa: - Opole chce zabrać zagospodarowane tereny ościennym gminom. Tymczasem te tereny służą już miastu, trzeba tylko umieć z tego korzystać.

Pani Irena przyjechała ze wsi Węgry: - To jest nasz sklep, a nie pana prezydenta, a teraz Opole chce nam go zabrać, bo centrum handlowe daje podatki. Cóż to za zwyczaje? – mówi trzymając transparent „Choć Opole wciąż kochamy, to Turawa Parku nie oddamy”.

Teresa Długosz z Turawy przyjechała na protest z małą córką Kamilą. - Bo nie wcale nie chce aby moja rodzina mieszkała w Opolu, w Turawie nam dobrze. - mówi.

Córka dostała flagę gminy Dobrzeń Wielki. - I dobrze, nas w podmiejskich gminach miasto chce po równo pociąć – mówią protestujący.

Ryszard Kern przyjechał z Kotorza Małego: - Nasz gmina inwestowała w tereny w Zawadzie, uzbrajała je, sprowadzała inwestorów. Nie zgadzam się, aby owoce tej pracy zabrali nam włodarze Opola.

W wiecu w centrum handlowym wzięli także udział mieszkańcy i wójtowie innych gmin objętych planem poszerzenia Opola przedstawiony miesiąc temu przez prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

- Nie jesteśmy przeciwko opolanom. Manifestujemy tylko nasze zdanie na temat poszerzenia gminy. Następnie chcemy – tak jak wszyscy – w spokoju spędzić święta. Oby po nich przyszła zmiana na lepsze – mówi wójt gminy Dobrzeń Wielki, Henryk Wróbel, także obecny na wiecu w centrum handlowym.

Manifestujący rozdawali kupującym pierniki turawskie oraz widokówki z jeziorami turawskimi. Na odwrocie widokówek czytamy, że w przypadku realizacji planu prezydenta Opola, gmina Turawa straci 1,6 mln zł rocznie, co stanowi 25% jej wpływów podatkowych.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 52

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gosc
W dniu 21.12.2015 o 16:44, Opolanka48 napisał:

gdyby nie manifestacje OPOLAN w sprawie Elektrowni to byście jej nie mieli,bo Kopacz jak przyjechała,to obiecała ale jak nie uruchamiać.I jak dobrze pamiętam, to Patryk Jaki o nią najwiecej walczył.Trzeba by było poszukac w necie.Poza tym gminy dołączone do Opola tylko by skorzystały oprócz urzędasów w gmin,których jest i tak wszędzie za dużo.Uważam,że nalezy wspólnie usiąść do stołu i wszystko uczciwie wyjaśnić za i przeciw zainteresowanych stron.

Hrabianko z popekanymi pietami daruj sobie taki stek bzdur.

Elektrownia stoi od 35 lat. Decyzje o rozbudowie podjeto jak Tusk byl jeszcze premierem a nie pani Kopacz.

A Jaki  biegal wtedy z niby pluskwami w sloiku i sie osmieszal.

To tyle jesli chodzi o fakty.

O
Opolanka48
W dniu 20.12.2015 o 12:39, Anna napisał:

Idąc Pani tokiem rozumowania "elektrownia została wybudowana z budżetu państwa", więc dlaczego ma korzystać Opole, dlaczego nie Toruń, Wrocław, Katowice. Akurat gmina Dobrzeń odprowadza pieniądze do budżetu państwa.

gdyby nie manifestacje OPOLAN w sprawie Elektrowni to byście jej nie mieli,bo Kopacz jak przyjechała,to obiecała ale jak nie uruchamiać.I jak dobrze pamiętam, to Patryk Jaki o nią najwiecej walczył.Trzeba by było poszukac w necie.Poza tym gminy dołączone do Opola tylko by skorzystały oprócz urzędasów w gmin,których jest i tak wszędzie za dużo.Uważam,że nalezy wspólnie usiąść do stołu i wszystko uczciwie wyjaśnić za i przeciw zainteresowanych stron.

O
Opolanka48

Wg mnie to włodarze tych wszystkich gmin bronia swoich ciepłych posadek.Jeśli Opole jako Aglomeracja ma otrzymac dużo kasy z UE,to chyba je wyda mądrze na rozwój i potrzebne rzeczy a jak wiadomo,zawsze są potrzeby.Ja np. chętnie jeżdże do Zawady ale jest za mało i za rzadko autobusów,a jakby były miejskie to częściej byśmy jeździli do lasu czy na działki i odwrotnie.Jak słyszę,ze jak dana miejscowość zostanie przyłączona do Opola to zamkną tam sklepy w tym piekarnie,to wydaje mi się,że ktoś specjalnie opowiada ludziom bajki!!To może niech powiedzą,że je zaorają!!!Paranoja!

G
Gość
W dniu 20.12.2015 o 17:44, opanujcie się!! napisał:

Ludzie, uspokójcie się!Po co te osobiste przytyki w kierunku mieszkańców??Przecież to nie mieszkańcy wymyślili zabory, i nie przeciwko mieszkańcom organizowane są protesty!!Szanujmy się nawzajem.Sprawa nie dotyczy wzajemnych stosunków sąsiadujących społeczności, ale sposobu uprawiania polityki przez opolski ratusz. Nie wiem też po co te ataki na MN, przecież to nie mniejszość jest stroną, i nie mniejszośc jest inicjatorem całego zamieszania.Przecież nikt nie zarzuca pochodzenia pana W... Ma korzenie, jakie ma i nie wyciągamy tego. Odnośmy się do sprawy a nie do ludzi.Nauczmy się dystansować.    

A jak się tak zapodziały w pani wpisie zabory?

Co wnoszą one do tematu?

o
opanujcie się!!

Ludzie, uspokójcie się!

Po co te osobiste przytyki w kierunku mieszkańców??

Przecież to nie mieszkańcy wymyślili zabory, i nie przeciwko mieszkańcom organizowane są protesty!!

Szanujmy się nawzajem.

Sprawa nie dotyczy wzajemnych stosunków sąsiadujących społeczności, ale sposobu uprawiania polityki przez opolski ratusz.

 

Nie wiem też po co te ataki na MN, przecież to nie mniejszość jest stroną, i nie mniejszośc jest inicjatorem całego zamieszania.

Przecież nikt nie zarzuca pochodzenia pana W... Ma korzenie, jakie ma i nie wyciągamy tego.

 

Odnośmy się do sprawy a nie do ludzi.

Nauczmy się dystansować.

 
A
Achim z Turawy

Patrzę na zdjęcia, no i cóż tam widać. Tłusty wójt z Dobrzenia, a także z Dąbrowy i chudzina sekretarz z Turawy( nie mieszkanka tej gminy) no i moc strażaków. Ciekawe kto pozwolił na ich wyjazd samochodami bojowymi. To powinno zainteresować prokuraturę, zwykle marnotrawienie publicznych pieniędzy. Za gminne pieniądze to można strajkować do woli, bo nic nie kosztuje. Żałosna marna była ta manifestacja.

R
Robin
W dniu 20.12.2015 o 16:26, nie_po napisał:

ZLIKWIDOWAĆ PODATEK OD NIERUCHOMOŚCIZLIKWIDOWAĆ SENAT I POWIATY ZLIKWIDOWAĆ MASĘ AGENCJI I TYM PODOBNYCH URZĘDÓW A A GMINACH ZWOLNIĆ CO NAJMNIEJ 80% URZEDASÓW dla społeczeństwa i uczciwie pracujących będzie  to z korzyścią 

Zlikwidować też takich kretynów, jak ty, można jeszcze dodać. Jeżeli masz trochę oleju tam gdzie trzeba zobacz jak funkcjonują inne państwa np, Francja czy Niemcy. Jakość duża ilość urzędników nie spowodowała biedy z nędzą. Niemcy wojnę przegrali, Polska niby wgrała, no i co z tego wyszło. Trzeba patrzeć szerzej, a nie z klapami na oczach. Takich wizjonerów podobnych do KORWINa nie brakuje, ale nikt rozsądny na takiego delikwenta nie zagłosuje. Zalecam pójście do psychologa z swoimi fobiami.

n
nie_po

ZLIKWIDOWAĆ PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI

ZLIKWIDOWAĆ SENAT I POWIATY 

ZLIKWIDOWAĆ MASĘ AGENCJI I TYM PODOBNYCH URZĘDÓW 

A A GMINACH ZWOLNIĆ CO NAJMNIEJ 80% URZEDASÓW 

dla społeczeństwa i uczciwie pracujących będzie  to z korzyścią 

t
tesiek
W dniu 20.12.2015 o 07:43, Opolanka napisał:

to co robi prezydent Wiśniewski to "mistrzostwo świata". w prosty sposób próbuje doprowadzić do skłócenia mieszkańców Opola z gminami ościennymi. ludzie nie dajmy się podpuścić. przecież kiedyś ktoś podjął decyzję, by obwodnica Opola biegła przez gminę Turawa- trzeba było ją wybudować na terenie gminy Opole i obecnych problemów i awanturki by nie było. lepiej niech włodarze  zajmą się zadbaniem o miejską infrastrukturę, bo jak na na razie to mają problem z remontem (a właściwie przebudową) mostu na Niemodlińskiej, a jego ewentualne zamknięcie doprowadzi do paraliżu połowy miasta. uwierzę, że władza "coś" robi w tym kierunku dopiero jak rozpoczną prace budowane, bo jak wiemy procedury zamówień publicznych potrafią się toczyć latami, a warunkowe pozwolenie na użytkowanie mostu mamy tylko do czerwca 2016 (to bardzo mało czasu). i to jest prawdziwy problem (palący wręcz) dla mieszkańców Opola, a nie jakieś senne wizje o poszerzaniu granic miasta.

No właśnie to jest problem ! Wisniewski nie zajmuje się problemami tylko ich szuka. Nie rozmawia z władzami starostwa, województwa no i gmin i dlatego całe te zamieszanie. Powolutku wszyscy stąd uciekniemy do innych województw czy innego kraju , bo młodzi już tylko o tym myślą. Na dodatek cała ta sytuacja rodzi przykre refleksje a przecież co nas tu trzyma ...........

A
Anna
W dniu 20.12.2015 o 08:48, Brabara napisał:

Skoro mieszkańcy gminy Turawa mają swój sklep to niech nie przyjeżdżają do Opola do Solarisa nie nie niszczą naszych ulic i niech nie zajmują miejsc parkingowych. Widać to szczególnie w sobotę i w niedzielę.A elektrownia nie została wybudowana z pieniędzy mieszkańców Dobrzenia tylko z pieniędzy budżetu państwa. A więc nie jest ich własnością i do korzyści płynących z podatków jakie płaci elektrownia mamy praw również my mieszkańcy Opola.I też nie przyjeżdżajcie do Karolinki i do Solarisa bo to nie z waszych pieniędz zostały wybudowane.

Idąc Pani tokiem rozumowania "elektrownia została wybudowana z budżetu państwa", więc dlaczego ma korzystać Opole, dlaczego nie Toruń, Wrocław, Katowice. Akurat gmina Dobrzeń odprowadza pieniądze do budżetu państwa.

Ł
Łysol
W dniu 20.12.2015 o 12:30, Gajowy napisał:

Co to Turawa Park się palił?  Sami strażacy tam się kręcili.

Widocznie reszta mieszkańców miała to w d...pie!

g
gość
W dniu 20.12.2015 o 12:26, z Niemodlina napisał:

wiadomo wina KOPACZ... aaaa nieeee przecież to JAROSŁAWA SZYDŁO rządzi...wina SZYDŁO

nie sPISałeś się pajacu - po raz kolejny...

Cała Polska się z was śmieje PISlamiści, chorągiewki kaczora oraz rydzola

Z
Ziut
W dniu 19.12.2015 o 22:20, zielonka napisał:

A ty jakiego jesteś koloru ? 

Niebieski z białym i czerwonym. Zgaduj?

G
Gajowy

Co to Turawa Park się palił?  Sami strażacy tam się kręcili.

z
z Niemodlina

wiadomo wina KOPACZ... 

aaaa nieeee przecież to JAROSŁAWA SZYDŁO rządzi...

wina SZYDŁO

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3